w

Aphelios jest dokładnie tym, czym na początku miała być Jinx?

Reklama

Czy Aphelios był bazowany na wczesnych konceptach Jinx?

Reklama


Inne podejście do gry twórców, kiedy Jinx była projektowana, zmusiło ich do przeprojektowania postaci do jej aktualnej wersji. Z czasem do League of Legends dodawane były coraz bardziej skomplikowane postacie, aż w końcu dodany został Aphelios – postać, która może być określona jako najbardziej złożona w grze.

Co łączy obie postacie?

Obie postacie łączy mechanika zmieniania broni, ale u jednej jest to zdecydowanie bardziej złożone. Jinx początkowo miała przypominać zmieniające się formy Udyra, gdzie każda z umiejętności bohaterki zmieniałaby jej broń, a ultimate byłoby zależne od tej, którą aktualnie trzyma w rękach. Sam koncept jednak nie przeszedł dalej, ponieważ jak powiedział Riot August:

„Wyglądało to, jakby postać nie miała do dyspozycji wystarczającej ilości przycisków”,

Sama Jinx sprowadziłaby się do wyłącznie autoatakowania, co sprawiłoby, że byłaby ona po prostu nudna.

Bardzo podobnie w tym momencie wygląda Aphelios, który dysponuje wieloma broniami. Zmodernizowanie gry pozwoliło twórcom na zaimplementowanie przycisków, których brakowało podczas tworzenia Jinx.

ZOBACZ – League of Legends: Czy przepustki zostaną poprawione? Stanowisko Riotu w tym temacie

Mimo że postać wygląda naprawdę skomplikowanie, to w momencie, kiedy była ona wydawana, spotkała się ze sporą krytyką ze strony graczy, którzy uważali, że bohater wcale nie jest tak skomplikowany, na jakiego wygląda, a więcej trudności przysparza granie przeciwko niemu.

Trudno jest jednogłośnie powiedzieć, która z postaci bardziej przypadła do gustu społeczności. Ich daty wydania dzielą lata usprawnień stopniowo wprowadzanych do gry. Aphelios wygląda bardziej modernistycznie i zdecydowanie jest cięższy do zrozumienia, gdzie Jinx jest bohaterką dość prostą mechanicznie. Dwie bronie różniące się atakami i jeden przejrzysty zestaw umiejętności.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends