w

Ban na Clash za smurfowanie i podawanie swojego numeru telefonu. Plany Riotu na walkę ze smurfami

Riot Games

Jeden z projektantów gry wypowiedział się o tym, jak Riot radzi sobie ze smurfami w Clashu.


Smurfowanie w League of Legends to coś, co może skutecznie zniszczyć przyjemność z gry wielu graczom. Szczególnie problematyczne jest w przypadku Clasha, przez co Riot stara się je wyeliminować. Jak twórcy radzą sobie z zapobieganiem smurfowaniu w Clash?

Co robi Riot, żeby zapobiec smurfowaniu w Clashu?

RiotIAmWalrus, jeden z projektantów gry, wypowiedział się na temat walki ze smurfami podczas Clasha:

Smerfowanie w Clash to coś, co traktujemy bardzo poważnie, ale też coś, co bardzo trudno rozwiązać. Wprowadziliśmy już parę rzeczy, które utrudniają smerfowanie, na przykład wymaganie weryfikacji przez SMS i uzyskania pozycji w kolejce rankingowej oraz działający w tle system wykrywania smerfów, aby upewnić się, że umiejętności każdego gracza zostały ocenione w możliwie najlepszy sposób. Jednak te środki nie wyłapują 100% smerfów, więc będziemy dodawać kolejne narzędzia, aby zapewnić duch fair-play w Clash.

Wygląda na to, że Riot przygotowuje graczy do podania swojego numeru także w przypadku Clash. Bardzo tajemniczo brzmią nowe narzędzia. Najłatwiej byłoby oczywiście ograniczyć multikonta, natomiast byłoby to zapewne lekką przesadą. Czasem na jednym komputerze gra kilka osób, które w tym wypadku miałyby ogromny problem.

W dalszej wypowiedzi pojawia się kwestia bardzo mocnych kar.

Nie oznacza to, że nigdy nie zdarzy się wam szczególnie przytłaczająca gra w Clash, ani też, że nigdy nie wpadniecie na kogoś, kto waszym zdaniem gra lepiej, niż można by się spodziewać po jego randze. Niemniej jednak będziemy kontynuować podejmowanie działań zniechęcających do smerfowania. Na przykład po wykryciu konta, które ponad wszelką wątpliwość jest wykorzystywane do smerfowania, moglibyśmy stosować takie środki jak uniemożliwienie ponownego udziału w Clash i odebranie całej drużynie grającej z posiadaczem tego konta wszystkich nagród. Musimy jednak być BARDZO ostrożni z takimi karami, ponieważ straszną rzeczą byłoby ukaranie kogoś niewłaściwego, z drugiej strony chcemy mieć pewność, że drużyny, które wygrały Clash, osiągnęły to w uczciwy sposób.

Jak czytamy, ban na Clash na pewno byłby bardzo dotkliwy, odebranie nagród całej drużynie także. Czy jednak istnieje inne wyjście w momencie, gdy jeden z najlepszych trybów w historii gry jest opanowany właśnie przez smurfy?

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends