w

Caps pierwszym profesjonalnym graczem LoLa czekającym na Worlds w challengerze na chińskim serwerze

Riot Games

Caps zdobywa najwyższą możliwość rangę w League of Legends na chińskim “super serwerze”.


Zawodnicy wszystkich drużyn, które zakwalifikowały się do tegorocznych Worldsów, muszą odbyć kwarantannę i z tego powodu są zamknięci w hotelu. Gracze wolny czas spędzają w kolejce rankingowej na chińskim serwerze, który słynie z całkowicie innego podejścia do gry. Okazuje się jednak, że to żaden problem dla Capsa i kilku innych prosów, którzy dominują i z łatwością zdobywają LP.

Caps zdobywa pretendenta

Pochodzący z Danii grający na środkowej alei zawodnik G2 Esports, Rasmus “Caps” Borregaard Winther uważany jest za jednego z najlepszych graczy na świecie. Oprócz świetnego zgrania z pozostałym zespołem dobrze radzi sobie również na rankedach, co pokazuje, mierząc się z ponad setką innych profesjonalistów na chińskim serwerze.

Od swojego przybycia do Szanghaju kilka dni temu, zdążył rozegrać już 100 gier i wygrał przy tym 55% spotkań. Tym samym na jego koncie znajduje się obecnie 537 LP, co daje mu challengera.

ZOBACZ – Jak grać najnowszą bohaterką League of Legends – Samirą? Kompletny poradnik

Tuż za nim jest Hans sama z Rogue (470 lp, 85 gier 56.5% WR) oraz Bwipo z Fnatic (467 LP, 78 gier, 62.8% WR).

W związku z tym, iż ranking challengerów aktualizuje się raz dziennie, gdy ponownie to zrobi, Caps oraz dwóch innych graczy (jeżeli dograją kilka gier) znajdą się wśród 300 najlepszych na serwerze.