w

Jak grać najnowszą bohaterką League of Legends – Samirą? Kompletny poradnik

Kompleksowy opis Samiry. Jak grać bohaterką, co budować i jakie runy wybrać?


W drugiej połowie 10 sezonu Riot zdecydowanie przyśpieszył z wydawaniem bohaterów. W przeciągu kilku tygodni pojawiła się ich aż trójka – Lillia, Yone i teraz, w aktualizacji 10.19, do gry ma trafić Samira. Mimo że jest strzelcem, najlepiej czuje się, walcząc w zwarciu, a jako swoich broni używa na przemian miecza i karabinu zalewającego przeciwników gradem kul.

Jak działa Samira i jak nią grać?

Umiejętności bohaterki

Na samym początku warto przyjrzeć się jej umiejętnościom, które są prawdziwą mieszanką wszystkiego. Łączy ona silne obrażenia w walce w zwarciu z możliwością odwrócenia ognia, kiedy jest atakowana. Posiada unikalną mechanikę, pozwalającą na użycie jednej superumiejętności wiele razy podczas pojedynczej walki z przeciwnikami.

P: Daredevil Impulse

Umiejętność bierna Samiry wprowadza do League of Legends nową zdolność combo. Potrafi ładować stacki kombinacji, zadając obrażenia inaczej niż w poprzednim trafieniu – oznacza to atakowanie różnych celów lub naprzemiennie używanie różnych umiejętności i podstawowych ataków.

Ranga S pozwala na nawet wielokrotne użycie superumiejętności, nagradzając Samirę, która nurkuje w przeciwników i naprzemiennie ich atakuje.

Jej umiejętność bierna obejmuje również dodatkowe obrażenia, gdy Samira jest w zasięgu walki wręcz. Może doskakiwać do wrogów, którzy są unieruchomieni (ogłuszeni, uwięzieni itp.) i zawiesić ich na dodatkowe pół sekundy.

Video

Q: Flair

Q jest podstawowym narzędziem do poke’u i eliminowania stworów. Zmienia się w zależności od tego, czy Samira znajduje się w zasięgu walki wręcz, czy nie.

Jeśli jest w zasięgu walki wręcz, tnie mieczem w stożek. Jeśli nie, wystrzeli ze swojej broni, zadając obrażenia pierwszemu trafionemu wrogowi. Umiejętność może trafić krytycznie, zadając dodatkowe obrażenia, a jeśli rzuci ją podczas swojego E, może trafić wielu wrogów. Czas odnowienia jest bardzo krótki, co sprawia, że skill jest jednym z głównych narzędzi Samiry.

Video

W: Blade Whirl

Krótko mówiąc, W Samiry to 360-stopniowy Windwall Yasuo. Zamachuje się wokół siebie, dwukrotnie zadając obrażenia wrogom i niszcząc wszystkie wrogie nadlatujące pociski. Umiejętność wydaje się istotna w momentach, kiedy gracz chciałby zanurkować w przeciwników, ale nie znajduje się jeszcze w zasięgu innych swoich skilli.

Ma długi czas odnowienia, więc należy używać go z rozwagą. Gdy Blade Whirl nie będzie dostępny, przeciwnicy będą starali się za wszelką cenę wyeliminować postać.

Video

E: Wild Rush

E Samiry jest jej głównym narzędziem w zakresie mobilności. Potrafi przebić się zarówno przez wrogów, jak i sojuszników, zadając obrażenia każdemu przeciwnikowi, przez którego przejdzie, zyskując prędkość ataku. Odświeża się również przy likwidacji bohaterów, dzięki czemu Samira w walkach drużynowych może być naprawdę trudna do trafienia.

W zależności od preferencji gracza podczas prowadzenia wymian, można używać tej umiejętności, aby doskoczyć do przeciwnika lub od niego uciec. Najlepszym rozwiązaniem jest podejście, szybkie zadanie obrażeń, a następnie uniknięcie odpowiedzi i szybki odwrót lub użycie E jako zapasowej umiejętności pozwalającej na dogonienie bohatera, który zaczyna biec w kierunku jego wieży.

Video

R: Inferno Trigger

Jej superumiejętność może wkrótce stać się koszmarem graczy League of Legends za sprawą braku czasu odnowienia i jedynego ograniczenia w postaci oceny stylu. Gdy osiągnie rangę S, może użyć swojej superumiejętności, strzelając do wszystkich wrogów wokół siebie, zadając mnóstwo obrażeń i kradnąc życie.

W walkach drużynowych można użyć jej wielokrotnie, a ponadto może też szybko kumulować Conquerora, uderzyć krytycznie i utrzymać Samirę przy życiu w razie potrzeby za sprawą lifestealu.

Video

ZOBACZ – Dlaczego Patroni zdaniem graczy będą motywem przewodnim kolejnej serii skórek w LoLu?

Co budować jako Samira?

Build bohaterki jest bardzo zbliżony do standardowego dla strzelca na solo alei. Korzysta ona głównie z dwóch statystyk – skrócenia czasu odnowienia i szansy na trafienie krytyczne. Dopóki do League of Legends nie trafią nowe przedmioty, Essence Reaver wydaje się najważniejszym itemem jej zestawu.

Kolejnym krokiem może być Infinity Edge, ale w tym momencie dobre jest kierowanie się już własnymi preferencjami. Można nadal kumulować szansę na trafienie krytyczne dzięki przedmiotom takim jak Phantom Dancer i Runaan’s Hurricane lub pójść w kierunku kradzieży życia w Death’s Dance i Bloodthirster.

W drugim przypadku postać staje się bardzo „tankowata” w późniejszych fazach gry – przynajmniej w tym sensie, że będzie ciągle leczyła się podczas walki. Te przedmioty w połączeniu z runami takimi jak Legend: Bloodline zapewniają jej niesamowitą wytrzymałość.

Najlepsze runy dla bohaterki

Temat run został już poruszony w poprzednich akapitach. Samira ma w tej kwestii dość spory wybór i nieźle wpasowuje się zarówno w drzewko Precyzji, jak i Dominacji. Jako keystone zawsze dobrym wyborem będzie Conqueror. Swoim miksem ataków w zwarciu oraz tych dystansowych może naładować go szybko i bez większych problemów.

Wybory takie jak Legend: Bloodline, Last Stand i Ravenous Hunter również będą trafne, jednak jeśli gracz nie czuje się pewnie, Biscuit Delivery i Time Warp Tonic są świetnymi runami w drzewku Inspiracji. Zależnie od stylu gry zamiast Conquerora można zdecydować się również na Press The Attack lub Lethal Tempo.

Jeśli gracz preferuje szybkie wymiany z pojedynczym przeciwnikiem, lepszym wyborem będzie Hail of Blades. Następnie Sudden Impact, Zombie Ward i Ravenous Hunter, aby połączyć obrażenia i przeżywalność. W pomocniczym drzewku dobre będą runy takie jak Legend: Bloodline i Last Stand.

ZOBACZ – Oficjalnie rozpoczyna się beta Wild Rift na urządzeniach z iOS. Wszystko, co trzeba wiedzieć

Jak grać Samirą?

Omawiana bohaterka, zaraz obok Luciana, jest jednym z najbardziej wszechstronnych strzelców, jakich wydał Riot. W zależności od sytuacji można nią grać na górnej, środkowej i dolnej linii. Jednak jej zestaw lepiej nadaje się do gry w pojedynkę, maksymalizując obrażenia w pojedynkach, będąc w zasięgu walki wręcz.

W fazie gry liniowej najlepiej będzie usuwać fale stworów z dystansu, aby niepotrzebnie nie tracić cennego zdrowia. Jeśli jednak gracz znajdzie się w ich pobliżu lub przeciwnik opuści aleję, warto użyć cięcia Q, aby przyspieszyć clear.

ZOBACZ – G2 Wunder przekonuje się, jak wygląda gra w LoLa w Chinach przeciwko najlepszej Fiorze na świecie

Od trzeciego poziomu prawie żaden champion nie będzie w stanie pokonać Samiry w bezpośrednim starciu. Jeśli ktoś spróbuje od niej uciec, dodatkowa prędkość ruchu z jej umiejętności biernej sprawi, że będzie to bardzo trudne zadanie. Czas odnowienia jej Q praktycznie nie istnieje, a kiedy wbije szósty poziom, jest w stanie wysolować większość innych postaci.

W walkach drużynowych, jeśli bohaterka jest w stanie uniknąć wroga i przedrzeć się do przeciwnych carry, powalając ich, zapewni zespołowi proste zwycięstwo. Build z lifestealem pozwala na ciągłe utrzymywanie się w walce, a niski poziom zdrowia sprawia, że Last Stand będzie mógł być wykorzystany do granic. W tym przypadku należy jednak uważać na głębokie rany.

Istotne jest również połączenie E i Q. Rzucanie Q w momencie skoku w przeciwną drużynę za pomocą E jest niezawodnym sposobem na bardzo szybkie naładowanie umiejętności biernej i odblokowanie superumiejętności.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends