w

Caps wyjaśnia powód zamiany ról w G2 „AD Carry jest mniej satysfakcjonujący do grania od MIDa”

Caps wypowiedział się o zmianie ról w G2. Skąd wzięła się taka decyzja?


Podczas ostatniego streamu Caps postanowił wyjaśnić, dlaczego zdecydowano się na zmianę ról w G2 w nowym sezonie.

Caps o zmianie ról w G2

Przed sezonem w 2019 roku Caps brał udział w prawdopodobnie najbardziej zaskakującej zmianie drużyn, kiedy opuścił dominujący w europie Fnatic (który dotarł do finałów Mistrzostw Świata 2018), a następnie przyłączył się do G2 Esports. Później skłonił Perkz’a do zmiany roli na bota, aby dostać dla siebie miejsce na midzie.

W tym roku Caps po raz kolejny zaangażował się w jeden z bardziej zaskakujących ruchów, chociaż tym razem nie opuścił finalistów Worldsów. Zamiast tego G2 ogłosiło, że Perkz wraca na środkową aleję, a Caps zmieni swoją rolę na AD Carry.

Zmiana okazała się dużym zaskoczeniem dla wielu fanów, głównie dlatego, że ustawienie G2 w sezonie 2019 roku zaowocowało prawdopodobnie najbardziej udanym sezonem dla europejskiego zespołu w historii, wygrywając oba LEC (League of Legends European Championship), MSI (Mid-Season Invitational) i docierając do finałów Mistrzostw Świata Worlds.

ZOBACZ – Jak Riot będzie ulepszał rankedy w League of Legends? Zmieni się system promocji

Podczas ostatniego streamu Caps postanowił wyjaśnić skąd wzięła się decyzja o zamianie ról między graczami na nowy sezon i wydaje się, że decyzja nie kryje za sobą żadnej konkretnej strategii, a przede wszystkim chodzi o zabawę.

Chodzi o to, że AD Carry jest mniej satysfakcjonujący do grania od mida, ponieważ grasz głównie o to, żeby przetrwać kiedy to wszystkie zagrania dzieją się na midzie. Granie w ten sposób codziennie to może być serio za dużo, a Perkz oczywiście grał tak przez cały rok. Wydaje mi się, że powrót Perkza na środkową aleję zapewni mu dużo rozrywki, a co za tym idzie, jeśli będzie grało mu się przyjemniej z pewnością będziemy w stanie zbudować jeszcze silniejszy zespół.

Oczywiście ciężko jest mieć stuprocentową pewność do tego, co mówi Caps na temat motywów drużyny. G2 jest dobrze znane ze swojego trollowania zarówno w grze, jak i poza nią. Po wypowiedzeniu słów cytowanych powyżej wielokrotnie twierdził, że dbanie o dobrą atmosferę w drużynie, a dobra zabawa podczas ćwiczeń i rywalizacji jest kluczowym elementem ich sukcesu.

Wychodzi na to, że zmiana nie zaszkodziła drużynie podczas LEC 2020, gdzie Caps w swojej pierwszej profesjonalnej grze jako AD Carry pobił międzynarodowy rekord, a po dwóch tygodniach rozgrywek G2 ostało się jedyną niepokonaną drużyną z wynikiem 4-0.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends