w

Cena chrom skórek FPX to ogromna przesada? Gracze LoLa są oburzeni

Cena zestawu z najnowszymi skórkami drużyny FPX wywołała spore emocje wśród społeczności League of Legends.


Po ujawnieniu wyglądu skórek drużynowych, w internecie pojawiła się informacja, że chromy tych skinów będą w pewnym sensie ekskluzywne. Przez jakiś czas nikt nie wiedział co to oznacza. W końcu Riot ujawnił więcej informacji i ogłosił, że chromy będą do zdobycia tylko poprzez zestaw FPX, czyli nie będzie można kupić ich oddzielnie. Już takie posunięcie ze strony twórców spotkało się z mocno mieszanymi emocjami, ponieważ wielu graczy uznało, że jest to strasznie chciwe (zobacz: Chrom skórek FPX nie będzie można kupić pojedynczo, Riot odpowiada zaskoczonym graczom). Teraz okazało się, że był to dopiero czubek góry lodowej.

Cena najnowszych chrom w League of Legends może zaskoczyć

Wydawanie chrom do skórek drużynowych jedynie w zestawie jest według graczy mocno niesprawiedliwym posunięcie. Wiele osób stwierdziło, że chciało pojedynce barwy, jednak po przeczytaniu informacji, że zakupić je można jedynie w zestawie kompletnie zrezygnowali z wydawania pieniędzy.

ZOBACZ – Świetny cosplay Kapitan Miss Fortune z League of Legends

Chromy kojarzą się graczom z niewielkim wydatkiem (jeśli chce się kupić konkretną barwę), ponieważ jest to 290 RP, a od czasu do czasu są nawet za NE w ramach Emporium Esencji. Takie podejście twórców sprawdzało się bardzo dobrze, wielu graczy chętnie zakupiło chromy do swoich ulubionych skórek. Jeszcze jakiś czas temu nikomu nie przyszło nawet na myśl, że by zakupić barwę do konkretnego skina będzie trzeba wydać RP na zestaw zawierający chromy jeszcze do 4 innych bohaterów. Co gorsze – to nie same chromy są tutaj największym problemem.

Jak zauważył jeden z graczy – same chromy to jedynie część ceny paczki. Tak prezentuje się cały zestaw (wliczając bohaterów, skórki i dodatkową zawartość):

ZOBACZ – Jeden z Rioterów odpowiada, daczego Fiddlesticks niedługo może otrzymać wzmocnienie

Po odjęciu RP za skórki i postacie okazuje się, że dodatkowa zawartość w zestawie (np. ikona) ma strasznie wysoką cenę, zdaniem graczy – kompletnie nieadekwatną do wartości tych przedmiotów.

Część osób uważa, że jest to zrozumiałe, ponieważ jest to wspieranie nie tylko Riotu ale również graczy FPX. Jednak fakt zmuszania społeczności do odblokowywania wszystkich chrom sprawia, że ogromna ilość graczy kompletnie z tego zrezygnuje.

Gracze nazwali to “szaleństwem” twierdząc, że coś mocno jest nie tak, jeśli za chromy i m.in. ikonkę drużynową trzeba zapłacić tyle, co za prestiżowego skina (który i tak dla wielu jest zwykłym “skokiem na kasę” ze strony Riotu).

Ciekawostką, która również wzbudza duże emocje jest to, że w Brazylii chromy można kupić oddzielnie. Dzieje się tak ze względu na przepisy prawne panujące w tym kraju.

Z tego powodu cześć graczy zaczęła żartować, że przenosi swoje konta na serwer brazylijski, by uniknąć kolejnych zestawów wymuszających kupowanie dodatkowej zawartości.