w

Cenzura weszła na EUNE w LoLu. Jak zmieniły się splash arty postaci po ich ugrzecznieniu?

Gracze League of Legends zauważyli, że w Europie, zarówno na EUNE, jak i EUW wprowadzono cenzurę postaci.

Reklama

Wydawało się, że ten problem nigdy nie dotknie europejskich serwerów, natomiast rzeczywiście. Regiony EUW i EUNE zostały potraktowane w taki sam sposób, jak te azjatyckie i tureckie.

Co to oznacza? Pierwszą oznaką jest zmieniony splash art należący do Evelynn. Można się jednak spodziewać, że dotknie to wszystkich grafik, a może nawet postaci, które będą zbyt „wulgarne”.

Cenzura w League of Legends

Mało kto się spodziewał, że EU będzie się zmagało z takimi samymi problemami, jak serwery azjatyckie. Pierwszą oznaką jest tutaj Evelynn. Jest splash art został zmieniony z oryginalnego na bardziej ugrzecznioną wersję.

Skórka „Uścisk śmierci” widocznie nie spodobała się komuś wyżej i została zmieniona także w EU na taką:

Gracze z Azji doskonale znają takie praktyki. U nich skin zmienił się już 3 lata temu. Dzisiaj to samo dotknęło również serwery europejskie.

Można się więc spodziewać, że takich zmian będzie więcej, nie tylko na splash artach, ale także w samej grze. Decyzja musiała zapaść stosunkowo niedawno, bo Riot nie informował o tym w żaden sposób – gracze sami zauważyli, że coś jest nie tak i splash został zmieniony. Podobny los spotkał Gravesa i jego cygaro.

Czy to moment, w którym League of Legends stanie się zdecydowanie łagodniejsze i wszystkie elementy tego typu zostaną zakryte? Bardzo możliwe. Ciekawostką jest fakt, że niektóre, nawet oficjalne grafiki Riotu są traktowane przez Google jako 18+.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends