w

Ci e-sportowcy z League of Legends zostali ukarani z naprawdę głupich powodów

Za tego typu czynności można zostać ukaranym podczas e-sportowych rozgrywek w LoLa.


O ile karanie profesjonalnych graczy League of Legends za toksyczne zachowania, niestosowne słownictwo na scenie czy w najgorszych przypadkach cheaty i łamanie regulaminu w grze, jest zupełnie zrozumiałe, tak niektóre zasady Riotu dotyczące e-sportu mogą nieźle zdziwić.

Mało kto w ogóle wie, że twórcy LoLa upominają swoich profesjonalistów za tego typu “przewinienia”. W historii e-sportu tego tytułu pojawiło się wiele absurdalnych momentów, a to tylko kilka przykładów.

Dziwne kary dla e-sportowców

W 2019 roku profesjonalny gracz League of Legends został ukarany grzywną 1000 dolarów za  granie w World of Warcraft. Na szczęście nie chodziło o robienie tego w wolnym czasie na prywatnym sprzęcie. Wszystko działo się podczas finałów LEC  – gracz ściągnął i grał w WoWa na przerwach pomiędzy grami, na komputerze treningowym – co, jak widać po karze, jest zabronione.

Riot Games ma regulacje dotyczące ściągania i grania w gry wydawane przez konkurencję na ich komputerach turniejowych. Choć może się to wydawać dla niektórych szokujące, nie jest to nawet koniec ich zasad.

W 2021 roku jeden z graczy został ukarany nieujawnioną publicznie kwotą za vapowanie na scenie. Gracz został przyłapany na wyciagnięciu e-papierosa i zaciąganiu się nim po skończonym meczu. Dla osób, które korzystają z tego typu sprzętów, szczególnie robiąc to z przyzwyczajenia i dla samego smaku, taka kara może wydawać się strasznie dziwna, choć patrząc a chłodno wydaje się zrozumiała.

Zdecydowanie łatwiej ją argumentować niż fakt, że inny profesjonalista z League of Legends został upomniany za chodzenie w crocsach po scenie.

Po tego typu historiach, trudno zgadnąć, co jeszcze może być zabronione podczas e-sportowych rozgrywek z LoLa.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends