w

Nieznane ciekawostki o Pyke z League of Legends z okazji drugich urodzin bohatera

Pyke obchodził swoje 2 urodziny w League of Legends. Z tej okazji warto poznać ciekawostki na jego temat.


Parę dni temu na stronie pojawił się artykuł o ciekawostkach na temat Yasuo – Ciekawostki o Yasuo z League of Legends, o których nie mieliście pojęcia. Ze względu na to, że Pyke 31 maja obchodził swoje 2 urodziny w LoLu, warto przyjrzeć się teraz jemu, ponieważ jak większość postaci w grze od Riotu – jego projekt, skórki czy wypowiedzi zawierają wiele odniesień do historii, kultury czy innych gier komputerowych.

Zbiór ciekawostek o Pyke’u – Rozpruwaczu z Krwawego Portu

Mimo że Pyke pojawił się w League of Legends już 2 lata temu, to wciąż wielu graczy nie wie, czym był inspirowany. A inspiracji było naprawdę dużo. Znajdzie się wśród nich coś dla fanów horrorów, gier, książek, a nawet teatru japońskiego. Do czego nawiązuje imię bohatera, jak wyglądał na wczesnym etapie tworzenia i skąd pochodzą niektóre z jego cytatów? Na te pytania odpowiedź znaleźć można w tym artykule.

Pyke pojawił się w grze 31 maja 2018 roku.

W polskiej wersji głosu użyczył mu Grzegorz Falkowski, w angielskiej – Darien Sills-Evans.

Jest championem, który nie posiada żadnej umiejętności opartej o moc umiejętności.

Jego taniec (jak również taniec Rengara) nazywa się haka, która jest zbiorczą nazwą rytualnych, tradycyjnych prezentacji taneczno-wokalnych, wykonywanych w rejonie Oceanu Spokojnego, szczególnie na Nowej Zelandii przez Maorysów.

Jego imię może być nawiązaniem do piki (ang. pike, dawna długa broń drzewcowa piechoty, z zakończonym grotem drzewcem o długości 5,5-6 metrów, stosowana przeciw szykom pieszym i kawalerii) lub szczupaka (który po angielsku to również pike). Oba te słowa wywodzą się z grupy języków praindoeuropejskich oraz oznaczają ostry, spiczasty kij.

Pyke to również najstarszy zamek na Żelaznych Wyspach w serii powieści fantasy Pieśń lodu i ognia autorstwa George’a R.R. Martina. Zamek jest siedzibą rodu Greyjoyów, którzy władają żelaznymi ludźmi.

ZOBACZ – Świetny koncept legendarnej skórki do Annie z League of Legends – Featherflame

Potwór pojawiający się przy recallu Pyke’a nazywa się Nensi.

W plikach gry bohater kodowany był jako AssassinSupport i ThiefSupport.

Twórcy rozważali różne imiona dla tej postaci, wśród nich pojawiły się takie propozycje jak Shar i Jaull.

Pyke to drugi bohater w League of Legends, którego zdrowie może być wyższe wyłącznie poprzez zwiększanie poziomu bohatera, a nie przez przedmioty. Pierwszym takim championem był Kled.

Podstawowa grafika bohatera nawiązuje do wielu innych splash artów i elementów charakterystycznych różnych postaci z League of Legends. Wśród nich jest m.in. Elderwood Hecarim, Galio, SKT T1 Renekton, Beast Hunter Sejuani, Dragon Trainer Tristana czy Warwick.

Tekst bohatera „Did I support right?” wypowiadany po pentakillu jest sarkastycznym podejściem do założenia, że gracze wsparcia nie powinni brać killi.

Kwestia wypowiadana po otwarciu sklepu – „What’s worth more? A pound of flesh or a gallon of blood?” – nawiązuje do Kupca weneckiego (The Merchant of Venice), komedii autorstwa Williama Szekspira, napisanej pomiędzy 1594 a 1597 rokiem.

Tekst „I want to watch the world drown” jest nawiązaniem do filmu Mroczny Rycerz.

Pyke jest trzecim bohaterem, który ma oddzielne wypowiedzi związane z pingami. Pierwszymi byli Xayah i Rakan.

Autor: Herbie Wang

Pyke jest teraz częścią oceanu, może magicznie zmienić się w mgłę morską i pływać w powietrzu. Kiedy jest w tym stanie, widzi prawdziwy świat jako „podwodny”.

Wiek bohatera szacuje się na 30-50 lat.

Pyke, gdy był jeszcze młody, znalazł pracę w Bilgewater, w dzielnicy znanej jako Krwawy Port. Jako że praca przy obróbce mięsa z ryb była marnie płata, bohater postanowił dołączyć do załogi statku i stać się harpunnikiem. Podczas jednej z wypraw został pożarty przez ogromnego potwora. Nie przepadł jednak na dobre. Powrócił jako topielec owładnięty żądzą zemsty wobec wszystkich, którzy kiedykolwiek mu zawinili.

W pierwszym zwiastunie Pyke pokazany był z zupełnie innym designem swojej bandany, która została przeprojektowana w momencie wydania z powodów widoczności. Późniejsze zmiany sprawiły, że zarówno on, jak i jego emotka bardziej odzwierciedlały Pyke’a ukazanego w trailerze.

Na wczesnym etapie tworzenia Pyke wyglądał zupełnie inaczej. Nie był łysy, ale posiadał włosy podobne do Senny oraz miał dwie bronie – hak i harpun. Pierwotnie nosił również pelerynę z sieci rybackiej. Jedna z jego broni – kościany harpun – wykonana została prawdopodobnie na podstawie kształtu harpunów wyrzeźbionych z kości, poroża lub kłów morsa. Druga broń – sierp – została usunięta w procesie tworzenia, by uprościć bohatera.

Inspiracje do stworzenia Pyke’a znaleziono w wielu kultowych horrorach. Wśród nich są m.in. Szczęki, To, Halloween, Piątek trzynastego. Nie zabrakło inspiracji również ze świata gier, np. Scorpion z Mortal Kombat.

W tle splash artu Pyke’a Demona Piasków widać Słoneczny Dysk Azira.

Wygląd Pyke’a na tym skinie inspirowany był Bayekiem z serii Assassin’s Creed.

Szafirowa chroma skórki może być nawiązaniem do Prince of Persia: The Sands of Time.

Maska Blood Moon Pyke’a nawiązuje do masek z jednego z głównych gatunków klasycznego teatru japońskiego nō. Nō (zapisywany również jako noh) jest uznawany za jedną z najstarszych sztuk scenicznych na świecie.

Na splash arcie PROJECT: Pyke można zauważyć PROJECT: Irelię.

Skórka PROJECT ma tekst nawiązujący do Keanu Reevesa w trailerze gry Cyberpunk 2077 – „We have a city to burn!”.

Inny tekst również z tego skina – „Make me feel alive again” – jest nawiązaniem do Grey Foxa z Metal Gear Solid.

Cosplay Pyke’a wykonany przez Livianart stał się sławny na całym świecie po tym, jak jego autorkę oskarżono o rasizm i zdyskwalifikowano z międzynarodowego konkursu. Powodem była zmiana koloru skóry, ponieważ Livianart chciała lepiej upodobnić się do bohatera.

Obecny rekord świata w ilości punktów maestrii na Pyke’u posiada gracz SİNYÒR – ponad 3 miliony punktów.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends