w

Ciekawostki o Yasuo z League of Legends, o których nie mieliście pojęcia

Reklama

Yasuo jest naprawdę interesującym bohaterem. Oto najciekawsze fakty o nim.

Reklama


Niedawno pisaliśmy o tym, że stworzenie Yasuo było wielkim sukcesem ze strony jednego z pracowników Riotu (zobacz: Dlaczego stworzenie Yasuo to według Riotu jeden największych sukcesów w historii LoLa?). Bohater jest znakiem rozpoznawczym Ligi i od wydania cieszy się ogromną popularnością wśród graczy. Poza byciem znanym Yasuo jest również bardzo ciekawy. Oto zbiór ciekawostek na jego temat.

Zbiór ciekawostek o Yasuo

Yasuo został wydany 13 grudnia 2013 roku, co czyniło go ostatnim bohaterem wydanym w tamtym roku. Przez ostatnie lata stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych championów League of Legends, zbierając ogromną grupę miłośników, jak i antyfanów.

Osobą odpowiedzialną za stworzenie Yasuo był Bradford ‘CertainlyT’ Wenban, Rioter, który pracował nad projektowaniem wielu popularnych bohaterów, np. Dariusa, Zoe, Thresha, Zyry, Kalisty czy Apheliosa.

W angielskiej wersji głos Yasuo podkłada Liam Christopher O’Brien, natomiast w polskiej – Mikołaj Klimek (jego głosem mówi również Lucian i Draven).

Reklama

ZOBACZ – Zmiany komunikatu dotyczącego bycia AFK w League of Legends

Yasuo prawdopodobnie został zaprojektowany na podstawie Musashiego Miyamota – japońskiego rōnina, który wygrał swój pierwszy pojedynek w wieku 13 lat. W swoim życiu stoczył ponad 60 udokumentowanych walk i nigdy nie został pokonany przez żadnego szermierza.

Champion podobny jest również do Haohmaru, bohatera serii gier wideo Samurai Shodown. Haohmaru także stworzono na podstawie Musashiego Miyamota.

Główną inspiracją dla stworzenia Yasuo były klasyczne filmy samurajskie.

Reklama

Imię Yasuo (やすお, ヤスオ) w języku japońskim oznacza spokojny lub pokojowy. Ma wiele innych znaczeń w zależności od zapisu w kanji. Przykładowe zapisy to: 保夫, 安生, 靖男.

Imię bohatera nosi lub nosiło wielu znanych Japończyków, np. Yasuo Kuniyoshi – malarz i fotograf, Yasuo Tanaka – polityk.

Na wczesnym etapie projektowania Yasuo miał dwa miecze.

Yasuo jest pierwszym bohaterem, który ma prezentację bohatera w pełni w polskiej wersji językowej.

Video

ZOBACZ – Riot ujawnia, jak zostanie zmieniony Ghost w League of Legends. Czy będzie się opłacać?

Flet, na którym gra Yasuo, nazywa się shakuhachi. W niektórych szkołach buddyzmu zen jest on używany jako instrument do praktyki nazywanej suizen. Bambusowy flet przywędrował do Japonii z Chin przez Koreę. Obecne shakuhachi różni się jednak znacząco od swojego pierwowzoru na skutek stuleci ewolucji tego instrumentu w Japonii.

W cyrylicy imię bohatera jest tłumaczone jako Яcyo. Z tego powodu w rosyjskiej wersji klienta postać zajmuje ostatnie miejsce w kolejności alfabetycznej.

W skali trudności stworzonej przez Riot Yasuo zajmuje najwyższe miejsce (10/10) zaraz obok Anivii, Cassiopei, Evelynn i Rumble’a.

Yasuo został okrzyknięty zdrajcą i jest ścigany przez innych wojowników Ionii. Bohaterowie tacy jak Irelia czy Master Yi są jego wrogami.

Bohater był nauczycielem Taliyah. Gdy ich ścieżki się skrzyżowały, uczył ją, jak kontrolować jej moce.

Brat Yasuo – Yone – doczekał się wielu fanowskich teorii na temat jego powrotu, jako grywalnego bohatera. Jedną z nich można przeczytać tutaj – Yone (brat Yasuo) będzie nowym bohaterem w LoLu? Gracze mają śmiałą teorię.

Yasuo mówi dialektem starożytnych Iończyków. Jest on związany z dialektem Karmy, ale występują między nimi pewne różnice.

W jego wypowiedziach można znaleźć odwołania do Władcy Pierścieni J. R. R. Tolkiena i Indiany Jonesa.

Bohater posiada aktualnie 7 skórek.

PROJECT: Yasuo jest pierwszą skórką wydaną z tej serii. Początkowo miał nazywać się Cyber ​​Ops Yasuo.

Yasuo Krwawego Księżyca to skórka zaprojektowana przez społeczność. Skin został wydany z okazji wypuszczenia japońskiej wersji klienta i można było go zdobyć za darmo poprzez granie na tym serwerze do 15 lutego 2016 roku.

Yasuo Zwiastun Nocy początkowo miał nazywać się Yasuo Demonicznego Ostrza.

Na zwiastunie skórek z Odysei Yasuo został przedstawiony jako miłośnik powieści romantycznych. Natomiast na jednej z grafik promujących zespół True Damage widać, że bohater czyta książkę o Czarodziejkach Gwiazd z Ahri na okładce. Na tym samym obrazku Yasuo nosi bluzę z czarodziejkami, którą można zamówić w sklepie Riotu – klik. Oznacza to, że najprawdopodobniej jest dużym fanem serii Star Guardian.

W rankingu punktów maestrii aktualny rekord na tym bohaterze to prawie 5 milionów. Należy on do Koreańczyka 혼돈 야스오.

Jeden z Rioterów spróbował opisać skalę popularności Yasuo w następujący sposób:

Myślę, że to dziwaczne, że ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego, że samym Yasuo grano przez większą ilość godzin niż przez znaczną większość wszystkich gier, jakie kiedykolwiek powstały.

Według strony leagueofgraphs.com to właśnie gracze Yasuo najczęściej chodzą AFK. Na drugim miejscu znajdują się gracze Mastera Yi, a na trzecim – Xina Zhao.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends