w

Cieszyliście się na przecenę RP, darmowe przedmioty? To możecie przestać, to nie dla EUNE

Z jakiegoś powodu koreański region został potraktowany w specjalny sposób.


13 grudnia rozpocznie się świętowanie 10-lecia wypuszczenia Ahri. W związku z tym wczoraj wypuszczono specjalny film, a w plikach znajduje się szereg różnych przedmiotów kosmetycznych dedykowanych tej postaci.

Wiele osób mocno się cieszyło widząc nie tyle emotki i nowy splash art jednej ze skórek Ahri, co z jej wersji Chroma. I tu pojawia się problem. W sieci pojawiają się obawy, że cały ten content może być przeznaczony tylko dla Korei, przynajmniej przez rok.

Korea teraz, reszta świata za rok

Na koreańskiej, oficjalnej stronie udostępniono szczegóły całego wydarzenia z Ahri w roli głównej. W ramach tej akcji gracze mogą się spodziewać:

  • Obniżki RP o 10%
https://www.leagueoflegends.com/ko-kr/news/notices/together-with-ahri-notices-kr/
  • Wyprzedaży skinów i innych przedmiotów kosmetycznych Ahri
TŁUMACZENIE Z KOREAŃSKIEJ STRONY
  • Otrzymania specjalnych emotek

Problem w tym, że na innych serwerach nie ma o tym absolutnie żadnej informacji. Co więcej, w mediach społecznościowych pojawiają się głosy, że emotki, czy Chroma będą dostępne dla całego świata dopiero za rok.

“Zespół odpowiedzialny za to skontaktował się ze mną i powiedział, że chociaż zwykle nie umożliwiają zakupu nagród za misje wydarzenia, udostępnią tę misję do kupienia w innych regionach rok po pierwotnym wydarzeniu.”

Gracze mają poważne obawy, że wszystko, co przygotowano dla Ahri będzie do zdobycia, czy tez kupienia w innych regionach dopiero po roku. Na ten moment nie da się tego potwierdzić, ale rzeczywiście takie widmo wisi nad LoLem. Powstał na ten temat cały wpis na Reddicie, w którym jeden z użytkowników zwraca właśnie uwagę na Tweet wspominający o roku, ale i także na podstronę tylko w Korei.

“Już widzimy w tym wpisie, że dwie ikonki Dynasty Ahri będą dostępne na innych serwerach rok później. Artykuł został stworzony w wersji koreańskiej, ale nie ma żadnej informacji o pozostałych serwerach? Domyślam się, że tak samo będzie z CHroma, ikonkami i emotkami? Tylko dla Korei?”

Na pewno byłaby to ogromna strata dla całej społeczności, ale z ikonkami i emotkami nie jest to jakieś rażące. Oczywiście lepiej, by było to dostępne dla całego świata, ale nie będzie jakiejś wielkiej straty.

Co innego z wersjami Chroma, które są naprawdę ładne i które zebrały bardzo pozytywne opinie. Wątpliwe, by Riot ograniczył ich dostępność tylko do Korei, natomiast z drugiej strony jest to możliwe.

Warto natomiast pamiętać, że Chroma są dostępne na ogólnym serwerze PBE. Jaki sens miałoby ich wypuszczanie, gdyby Riot chciał je zatrzymać tylko dla Korei?