w

Co Riot myśli o kupowaniu nowych kont do LoLa? Twórcy zapewniają, że doskonale wiedzą o zmianie właściciela

Jeden z graczy po zakupie konta na pewnym portalu aukcyjnym postanowił zapytać skąd biorą się tak liczne oferty.

Reklama


Mimo że odpowiedź na zadane pytanie niektórym może wydawać się oczywista, to nie zawsze sprzedawca pozyskuje je wyłącznie u jednego źródła. Kupno może wiązać się z konsekwencjami w postaci utraty takiego konta, a twórcy jednogłośnie odradzają podobnego działania.

Skąd biorą się konta na sprzedaż i co Riot myśli o całym zabiegu kupna?

Jednymi ze źródeł są skrypty, które symulują grę gracza w trybie przeciwko botom i w ten sposób wygrywając, zdobywają doświadczenie wymagane do awansowania na 30 poziom. Mimo że nie mówi się o tym, to w League of Legends jednak często zdarzają się kradzieże kont. Ogromne bazy graczy wiążą się z przeróżnymi wyciekami haseł różnych portali, co może doprowadzić do utraty konta. Częste stosowanie jednego hasła na wielu kontach może być w tym momencie naprawdę zgubne.

Problem wiążący się z zakupem takiego konta może mieć nie tylko podłoże moralne, ale i prawne, ponieważ nie jest to zgodne z regulaminem gry. Mówią o tym słowa jednego z twórców, który postanowił wypowiedzieć się w wątku.

Kiedy kupujesz konto, nie tylko łamiesz regulamin gry (swoją drogą jesteśmy w stanie stwierdzić, kiedy konto zmienia właściciela), ale również ryzykujesz kupnem konta, które zostało ukradzione.

ZOBACZ – Jak wygląda mapa Runeterry z League of Legends w stylu MMO?

Reklama

Jeden z użytkowników w swojej odpowiedzi powiedział o skryptach, które wykorzystują boty, aby ostatecznie konto grało na tyle dobrze, „że nie zostałoby ono zbanowane”.

Rioter prześmiewczo zacytował końcówkę zdania, odpowiadając memem, który zdradza jego wątpliwość w powyższe słowa i sugeruje, że takie konta są przez nich banowane.

Nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć niczego szczególnego na temat banowania przez nas botów, ale system zwracający powiadomienia mówiące o zbanowanym graczu, którego zreportował gracz informuje wyłącznie, jeśli to TWÓJ report poskutkował banem. Przeważnie nie będzie miało to miejsca podczas reportowania botów… z wielu skomplikowanych powodów.

Nie oznacza to jednak, że konta te nie są banowane.

Kupno takiego konta więc nie tylko jest niezgodne z regulaminem, ale i również może skutkować banem oraz wspierać ludzi kradnących konta. Warto w takim momencie przypomnieć o zmianach, które zostały wprowadzone, aby proces wbijania 30 poziomu był płynniejszy i lepiej nagradzał nowego gracza za każdy kolejny poziom.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends