w

Co Swain z LoLa ma wspólnego z Arcane? Ciekawy motyw, o którym nikt nie myślał

Fani zastanawiali się, dlaczego w tak wielu odcinkach serialu pojawiał się ten motyw.


Arcane to świetny serial, który opowiadał o losach bohaterów znanych z League of Legends, ale również pokazywał wiele innych ciekawych postaci, które miały barwne charaktery i interesującą historię. Produkcja Riotu zyskała wielu fanów także dlatego, ponieważ twórcy zawarli w niej wiele ciekawostek, easter eggów i nawiązań, które czasem były bardzo ukryte i ciężko było je zauważyć na pierwszy rzut oka.

Pewien motyw w serialu pojawiał się dość często i zapewne większość osób zwróciła na to uwagę choć raz. Chodzi o wszechobecne kruki. Te pojawiają się w wielu odcinkach, często po prostu siedząc sobie gdzieś w tle i patrząc na bohaterów. Czy występowanie tego gatunku ptaków w Zaun i Piltover jest przypadkowe? Według wielu fanów twórcy chcieli w ten sposób coś przekazać. O co chodzi?

ZOBACZ
Gracze uważają, że ta opcja w LoLu powinna być automatyczna. “Skomplikowane, a powinno być proste”

Swain z LoLa w Arcane

Od ostatniego aktu Arcane minęło już trochę czasu, więc raczej większość osób poznała fabułę serialu. Ci, którzy go obejrzeli, wiedzą, że Mel – jedna z ważniejszych postaci – pochodzi z Noxus, jednak została wygnana przez swoją matkę i osiedliła się w Piltover. Końcowy akt opowiada co nieco o rodzinie Mel oraz tym, jak brutalne poglądy mają ludzie z Noxus.

Jacy bohaterowie League of Legends pochodzą ze wspomnianego imperium? Część osób zapewne wymieni Katarinę i jej rodzeństwo, a inni wspomną o Dariusie. Warto jednak pamiętać, że z Noxus również pochodzi wielki generał – Jericho Swain.

Dlaczego o nim mowa? Ze Swainem kojarzy się konkretny gatunek ptaków, a chodzi oczywiście o kruki. W biografii bohatera przeczytać można, że:

Dziś Swain wydaje rozkazy z pierwszej linii, maszerując naprzeciw nadchodzącej ciemności, którą tylko on może zobaczyć w krótkich, pourywanych wizjach zbieranych przez mroczne kruki z ciał poległych wokół niego.

Kruki są dla Swaina niezwykle ważne i można powiedzieć, że to motyw, który się z nim najbardziej kojarzy. Nie trzeba wprost podawać jego imienia, wystarczy nawiązać do niego przez te zwierzęta. I według niektórych właśnie taki zabieg miał miejsce w Arcane.

Jeden z graczy napisał:

Swain oglądał Arcane razem z nami. Podczas każdego ważniejszego wydarzenia w serialu była scena, w której kruk siedział w pobliżu postaci, a potem po prostu odlatywał. Swain wie wszystko. 

Swain wykorzystuje te ptaki do zdobywania wiedzy. Myślę, że wysłał je do Piltover i Zaun, aby uzyskać wiele istotnych informacji. Po co mieliby pokazywać tak wiele ptaków, które potem odlatują? I dlaczego to zawsze był ten sam gatunek? 

Za teorią gracza przemawia też to, co Swain mówi do Jinx podczas gry.

Twarze ginące w płomieniach. To wszystko było jej wina.

Trzeba przyznać, że jest w tym dużo sensu i Riot mógł faktycznie nawiązywać do Swaina. Z drugiej strony nie można zapominać, że kurk sam w sobie jest też znanym symbolem w kulturze i nawiązuje do wojny, śmierci czy zarazy. Na Wikipedii można przeczytać, że:

Kruki i wrony ciągnęły bowiem za maszerującym wojskiem i żywiły się ciałami poległych. W Szwecji tradycja ludowa zwykła uważać je za duchy zamordowanych. Zdaniem Claude’a Lévi-Straussa kruk zyskał status mityczny będąc swoistym pośrednikiem między życiem i śmiercią.

Jak widać, ptaki te mogły, choć wcale nie musiały nawiązywać do Swaina. Ich symbolika świetnie pasuje do tego, co dzieje się w Zaun i Piltover podczas serialu.