w

Czy Riot jest zadowolony z ostatniego fabularnego wydarzenia w League of Legends – Sentinels of Light?

Jeden z Rioterów odpowiada na feedback dotyczący wydarzenia Sentinels of Light.


Wydarzenie Sentinels of Light było na swój sposób wyjątkowe zarówno dla graczy, jak i twórców League of Legends. Riot postanowił oddać w ręce graczy spore fabularne wydarzenie, w którym zawarto przebieg walki z Viego oraz jego starania w odzyskaniu Izoldy.

Był to pierwszy tego typu event wydany przez twórców LoLa i z tego powodu nie wszystko poszło tak, jak się tego spodziewano. Reav3 – główny producent ds. bohaterów wypowiedział się na ten temat i poinformował, że niedługo gracze otrzymają więcej informacji.

Co dalej z eventami fabularnymi?

Gracze wielokrotnie krytykowali to, że dobór championów, którzy brali udział w wydarzeniach Sentinels of Light był mocno podyktowany tym, jak popularni są to bohaterowie. Twórcom zarzucano, że ci chcieli sprzedać większą ilość skórek i również z tego powodu niektóre postacie pojawiały się w cinematicach, a inne nie (Riot, wybierając bohaterów, którzy pojawili się w najnowszym cinematicu LoLa, kierował się pieniędzmi?).

Kolejnym powodem do krytykowania Riotu było kiepskie przedstawienie bohaterów za pośrednictwem dialogów. Ci często byli spłycani i pokazywani zupełnie z innej strony, która wręcz nie pasowała do części z nich, a nowy tytuł studia Riot Forge – Ruined King – pokazał, jak powinna być poprowadzona fabuła wydarzenia (Dopiero po wydaniu Ruined Kinga gracze widzą, jak tragiczny był event Sentinels of Light w LoLu).

W wątku sprzed 5 miesięcy, w którym użytkownik o nicku mikesweeney13 wyrażał swoje niezadowolenie na temat eventu, niespodziewanie wypowiedział się jeden z Rioterów. Zapytany o to, czy Riot cofnąłby wydarzenie i wydał je jeszcze raz, biorąc pod uwagę feedback fanów gry, gdyby tylko dostał szansę, odpowiedział twierdząco.

Oczywiście. Jest wiele rzeczy, które zrobilibyśmy inaczej i zdecydowanie weźmiemy pod uwagę krytykę graczy podczas tworzenia kolejnych wydarzeń. Aktualnie pracujemy nad deweloperskim blogiem kampanii Sentinels of Light, który powinien rozwinąć wszystkie detale, o których mowa. Staramy się go wydać jeszcze przed końcem tego roku.

Twórcy są więc świadomi tego, że wydarzenie nie wyszło tak, jak oczekiwali tego gracze i można spodziewać się, że kolejne eventy fabularne nie zaliczą tych samych wpadek co Sentinels of Light.