w

Co szef Riot Games powiedział w wywiadzie? Przyszły rok ma być naprawdę ważny dla studia

Szef Riotu zatwierdził budżet na przyszły rok. Jest większy niż w poprzednich latach.


Riot Games to jedna z największych firm, która od niedawna nie zajmuje się już tylko grami komputerowymi. Początkowo studio miało wyłącznie League of Legends, co sprawiało, że niektórzy gracze żartowali z nazwy firmy, która wskazywała liczbę mnogą. Na dziesięciolecie LoLa zapowiedziano wiele tytułów, a większość z nich ujrzała już światło dzienne. Mowa między innymi o Valorancie, Legends of Runeterra czy fabularnej grze Ruined King: A League of Legends Story.

Już jakiś czas temu wydany został również serial Arcane, który został niesamowicie dobrze odebrany zarówno przez fanów, jak i ludzi, którzy z League of Legends nie mieli nic wspólnego. To szybko dało twórcom znak, że świat chce zobaczyć kolejny sezon przygód bohaterów z LoLa.

Riot jest znacznie większy niż w momencie, kiedy zaczynał – LoL cieszy się większą popularnością, a studio jest zdecydowanie liczniejsze. Z tego powodu budżet, jakim firma dysponuje z roku na rok, również rośnie. Co szef mówi na temat przyszłego roku?

Riot Games w 2023 roku

Nicolo Laurent jest członkiem zarządu w Riocie od momentu dołączenia do firmy w 2009 roku, a od 2017 roku pełni funkcję dyrektora generalnego. Zgodnie ze stroną Riotu, na której można znaleźć opis Riotera, jako CEO Nicolo nadzoruje strategię, operacje, produkty i pracuje nad tym, aby studio dostarczało najwyższej jakości doświadczenia graczom na całym świecie.

Co dokładnie powiedział pracownik studia na temat nadchodzącego roku 2023 w jednym z udzielonych wywiadów?

Kiedy wydawaliśmy League of Legends, nasze studio liczyło 30 lub 40 członków. Nie pamiętam dokładnej liczby. Aktualnie jest nas ponad 4000, a około 500 pracowników liczy zespół samego LoLa.

W zeszłym tygodniu zaakceptowałem plany budżetowe na 2023 rok i jest to największa kwota, jaką dotychczas mieliśmy. W przyszłym roku wydarzy się naprawdę dużo. Dalej jesteśmy „małym niezależnym deweloperem”. Robimy to samo od 13/14 lat i zadaję sobie pytanie, czy możemy robić to dalej przez kolejne 25 lat, aby pozwolić różnym generacjom jednoczyć się, doprowadzić do momentu, w którym rodzice będą zachęcali swoje dzieci do zagrania.

Fani mogli dowiedzieć się między innymi, że przyszły rok będzie dla studia naprawdę ważnym. Ogromny budżet oznacza sporą ilość nowości, które trafią w ręce graczy. Mowa między innymi o drugim sezonie Arcane czy grach, nad którymi studio pracuje już od jakiegoś czasu – między innymi Projekcie L czy Projekcie F.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends