w

Co wiadomo o tajemniczej grafice z LoLa? Czy tak będzie wygladał kolejny bohater?

Społeczność League of Legends zastanawia się, kim jest tajemnicza postać z jednej z oficjalnych grafik.


W sieci pojawił się portret bardzo charakterystycznego bohatera. Gracze LoLa zaczęli zastanawiać się, o co w tym wszystkim chodzi – czy dziwna postać to nadchodzący do gry champion? Grafika stworzona przez Riot, więc według niektórych nie może być to nikt przypadkowy.

Co wiadomo o tej postaci i gdzie pojawiła się po raz pierwszy?

Tajemniczy splash art – kogo przedstawia?

Jak wiadomo, najnowszym championem ma być postać z Pustki – Bel’Veth (zobacz: Skille Bel’Veth. Przeciek ujawnia prawdopodobne umiejętności nowej postaci do LoLa). Charakterystyczne ciało stwora sprawiło, że wśród społeczności otrzymał przezwisko “płaszczka”. Najnowsza grafika udostępniona przez Riot zdecydowanie nie przypomina tej morskiego gatunku.

Fani zaczęli zastanawiać się, kim jest dziwna osoba z wieloma parami rąk oraz dość specyficznym odzieniem.

Skąd w ogóle pochodzi ten obrazek? Jest to jedna z grafik z Legends of Runeterra – karcianki wydanej jakiś czas temu przez Riot. Jak wiadomo, gra ta zawiera sporo postaci, które nigdy nie pojawiły się na Summoner’s Rift. Tianna, Cithria czy tajemnicza istota z karty Greenglade Caretaker to tylko kilka przykładów. Dlaczego więc ktokolwiek sądzi, że nowa postać może pojawić się w League of Legneds? Nie można zapominać, że LoR pokazało wygląd paru bohaterów, którzy faktycznie zostali dodani do LoLa. Chodzi oczywiście o Yone i Sennę. Zdaniem części fanów grafika z karty “The Maker” również jest zapowiedzią przyszłego championa.

Z lore Jhina wynika, że jego charakterystyczna broń została stworzona przez tajemniczą postać, której wyglądu i imienia nigdy nie ujawniono.

Pistolet w jego ręku był jedynie narzędziem, choć cechował się doskonałym rzemiosłem. Złoty napis inkrustowano na czarniawym, zielonym metalu. Głosił imię rusznikarza, który go stworzył: szczegół ten świadczył o dumie i pewności siebie twórcy. Broń ta nie wywodziła się z Piltover, gdzie pstrokate wyroby próbowały funkcjonować za sprawą śladowych ilości magii, które występują na tych terenach. Pistolet stworzył prawdziwy mistrz swego fachu. Wywodzące się z Ionii, a wykonane z brązu serce pulsowało magią.

Zdaniem fanów karta “Twórca” naprawdę przyciąga wzrok, a projekt bohatera, którego ukazuje jest niesamowicie oryginalny. Niektórzy zgadywali, jaką rolę mogłaby pełnić taka postać – czy byłby supportem buffującym sojuszników, czy może strzelcem, który posługuje się różną bronią?

Warto wspomnieć, że Riot jakiś czas temu ujawnił grafikę, która miała zapowiadać jednego z przyszłych championów. Obrazek wyglądał tak:

Jak widać, przedstawia abstrakcję, w skład której wchodzi siedem dłoni. Z samego rysunku jest naprawdę trudno wywnioskować, do czego ma się odnosić.

Po ujawnieniu najnowszej karty z LoR część osób stwierdziła, że puzzle w końcu zaczynają się układać – tajemnicze dłonie nawiązują do bohatera na karcie “The Maker”.

Czy teoria fanów League of Legends okaże się trafna? Póki co trudno stwierdzić, ale zapewne Riot już niedługo ujawni więcej informacji na ten temat.