w

Co z kolejnymi potwornymi bohaterami w LoLu? Gracze martwią się, że Riot o tym zapomniał

Społeczność League of Legends zastanawia się, kiedy Riot wyda kolejną straszną postać.


W grze jest obecnie ponad 160 różnorodnych championów. Każdy z nich ma unikatowy zestaw umiejętności, własne lore (często powiązane z innymi bohaterami) oraz pewien przypisany sobie klimat. Dzięki temu wśród postaci można znaleźć zarówno te urocze i niewinne, jak i bardziej mroczne, brutalne czy nawet złe, które lubią siać zniszczenie wszędzie, gdzie się pojawią.

Przez ostatnie miesiące wracał temat potwornych championów, których według społeczności jest zdecydowanie za mało. Fani tego typu projektów żałują, że Riot nie wydaje już takich bohaterów jak Cho’Gath czy Rek’Sai. Gracze niejednokrotnie prosili twórców, by Ci stworzyli naprawdę przerażające monstrum, które byłoby miłą odmianą od ludzkich bohaterów, którzy nierzadko są raczej uroczy lub neutralni.

Co z projektem kolejnego potwora? Czy Riot kompletnie zapomniał o tym temacie?

Potworna postać w League of Legends

Na Reddicie LoLa powrócił temat straszniejszych i mroczniejszych bohaterów. Jeden z graczy zastanawiał się, czy Riot zapomniał, że społeczność prosiła o taki projekt championa. Autor wpisu zapytał resztę, czy wiedzą coś o nadchodzącej nieludzkiej postaci.

Co się stało z championem potworem, którego Riot obiecał wydać?

Przy premierze Bel’Veth Riot stwierdził, że nie jest ona wspomnianym potworem, którego obiecali wydać w tym roku i że dostaniemy coś takiego później. Wygląda na to, że wszyscy po prostu o tym zapomnieli?

Komentujący szybko pospieszyli z pomocą i wyjaśnili, że zapowiadanym mrocznym bohaterem będzie nowy Darkin, który pojawi się w 2023 roku. Faktycznie minęło sporo czasu od jego pierwszych zapowiedzi, więc niektórzy gracze kompletnie o nim zapomnieli.

Nowa postać ma być Darkinem psem, na co wskazują wypowiedzi Rioterów, które wielokrotnie nawiązywały do kości czy szczekania. Więcej o tym, dlaczego nowy Darkin ma być związany akurat z psami, można przeczytać tutaj: Wszystko, co wiadomo na temat nadchodzącego do League of Legends Darkina.

Z dużo wcześniejszych wypowiedzi Riotu wynikało, że postać ma pojawić się we wczesnych miesiącach 2023 roku, jednak nie wiadomo dokładnie, kiedy to będzie. Nie podano też żadnych konkretnych informacji o wyglądzie samego Darkina, udostępniono jedynie grafikę, na której widać sztylet, czyli broń, w którą będzie zaklęty.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends