w

Ten gracz Yuumi zrobił coś, czego większość fanów LoLa nie doświadczy. Widowiskowy pentakill

Gracz Yuumi zrobił coś, do czego bohaterka na pewno nie była stworzona – zdobył pięciokrotne zabójstwo na ARAMie.


Niektóre postacie z League of Legends mają dużo większe szanse na zgarnianie widowiskowych zabójstw i cieszenie się dużą liczbą killi na koncie. Nikogo to raczej nie dziwi, że zabójcy czy ADC będą dobijać większą liczbę przeciwników niż np. healerzy (przynajmniej w teorii).

Dobrym przykładem championa, który nie był stworzony z myślą o zabijaniu dużych grup przeciwników, jest Yuumi – bohaterka, która opiera się na wspieraniu swojej drużyny, leczeniu czy osłanianiu sojuszników tarczą. To sprawia, że kotka raczej cieszy się dużą liczbą asyst, a pojedyncze zabójstwa pojawiają się u niej zazwyczaj przypadkiem.

Jeden z graczy pokazał, że wcale tak nie musi być i w odpowiednich warunkach Yuumi może stać się maszyną do zabijania.

Pentakill w wykonaniu Yuumi z LoLa

Użytkownik Reddita o pseudonimie WetPasta5 opublikował filmik, którego zatytułował „moje największe osiągnięcie”. Co stało się na nagraniu? Okazuje się, że gracz dokonał czegoś, o czym wiele osób może tylko pomarzyć – zdobył pięciokrotne zabójstwo jako Yuumi.

Na filmiku widać, że bohaterka jest przyczepiona do K’Sante, który atakuje przeciwników. Po złapaniu dwóch z nich, poziom zdrowia wrogich Lux i Varusa mocno spada. Championi są na dobicie, co wykorzystuje wspomniana wcześniej Yuumi. A to dopiero początek.

Po wykończeniu Lux za pomocą Q – Grasującego Pocisku – bohaterka nie ma zamiaru przestawać. Skupia się na kolejnym wrogu, który ma niewielką ilość HP, a jest nim Sett. On również ginie z łap Magicznej Kotki.

W tym momencie na mapie pojawiają się znane wszystkim znaki zapytania. Gdy dobity zostaje Maokai, Graves, który został jako jedyny przy życiu, postanawia się poświęcić i oddać Yuumi jej wymarzoną pentę.

Trzeba przyznać, że takie akcje nie zdarzają się zbyt często. Zdobycie quadry czy penty jako postać lecząca, która w założeniach nie jest szczególnie agresywna i trzyma się z tyłu, daje sporo radości. Gracz, który kierował Yuumi, zapewne długo nie zapomni o tym konkretnym ARAMie.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends