w

Co z magami dalekosiężnymi w LoLu? Czy nowa postać – Yordl – będzie do nich należeć?

Riot ujawnił pewne informacje na temat planów względem pewnej grupy magów w grze.


Ostatnio sporo mówi się o planach twórców względem nowych postaci. Jak wiadomo – Riot planuje wydać nowego midlanera, który będzie kolejnym Strażnikiem Światła – dołączy zatem do Senny i Luciana. Poza tym twórcy chcą wydać Yordla, który będzie magiem burstującym.

Tu pojawiła się dyskusja na temat tego, czemu Riot nie chce wydać kolejnego maga dalekosiężnego. W czym tkwi problem?

Plany względem nowego maga

Na początek warto przypomnieć, kim są magowie dalekosiężni:

Magowie dalekosiężni są mistrzami zasięgu i wykorzystują tę przewagę do stopniowego osłabiania swoich przeciwników z dużej odległości. Ceną za to jest fakt, że magowie dalekosiężni znajdą się w poważnych tarapatach, jeżeli wrogom uda się do nich zbliżyć – wynika to z ich ekstremalnej wątłości i ograniczonej mobilności.

Cytat pochodzi z leagueoflegends.fandom.com

W League of Legends jest kilka takich postaci: Lux, Ziggs, Vel’Koz, Varus, Xerath i Jayce.

Gracze zauważyli, że od 2014 roku (premiera Vel’Koza) twórcy nie wydali więcej tego typu championów. Część osób liczyła na to, że nowa postać będzie zaliczana do magów dalekosiężnych. Jak się okazuje – Riot ma inne plany.

ZOBACZ – Nerfy nic nic dały? To obecnie zdecydowanie najczęściej banowana postać w dżungli w patchu 11.9

Jeden z graczy w wątku na Reddicie przyznał, że bardzo lubi grać wspomnianymi wcześniej championami i uważa, że to trochę rozczarowujące, że Riot nie wydaje więcej takich postaci. Autor wątku przyznał, że mocno liczył, że nowy mag będzie postacią dalekozasięgową.

W temacie udzielił się jeden z Rioterów, wyjaśniając, dlaczego twórcy postąpili w ten, a nie inny sposób:

Jeśli chodzi o magów w League of Legends, zmieniliśmy koncepcję. Uważamy, że ich styl rozgrywki będzie się lepiej sprawdzał na średnim dystansie – zarówno z perspektywy counterplayu, jak i pod względem przyjemności gracza. Dalej jesteśmy zainteresowani tworzeniem magów dalekosiężnych, jednak w przypadku projektowania nowego zestawu uznaliśmy, że byłby to zły kierunek.