w ,

Cosplay Tango Evelynn – przed i po reworku

Jedna skórka, a dwie kompletnie różne wersje – porównanie cosplayu Evelynn przed i po reworku.


Porównywanie cosplayu przed i po reworku bohatera jest szczególnie ciekawe, jeśli oba stroje wykonała ta sama osoba. Często obie sesje nie różni jedynie strój, ale też to, jak zmieniły się umiejętności danego cosplayera na przestrzeni lat.

Jedną z takich historii podzieliła się Sawaka, rosyjska cosplayerka, która wykonała strój Tango Evelynn przed i po jej reworku. Oba stroje dzieli ponad 5 lat.

Sawaka i historia jej cosplayu Evelynn

Na Reddicie pojawił się ciekawy wpis, który pokazuje historię pewnego cosplayu – Tango Evelynn. Opublikowała go dziewczyna o pseudonimie Sawaka. Kim jest Sawaka? Co prawda informacji o niej nie znajdzie się we wspomnianym wpisie na Reddicie, ale można opisać ją w paru zdaniach, aby lepiej przybliżyć jej osobę.

Sawaka to 22 letnia cosplayerka z Rosji. Jej prawdziwe imię to Katya. Od 2010 roku jest zakochana w cosplayach i jak przyznaje –  stara się, by jej stroje wychodziły jak najlepiej. Katya przyznaje, że chciałaby tworzyć jak najwięcej różnych kostiumów i byłoby świetnie, gdyby pewnego dnia jej hobby stało się także pracą.

Zanim przejdzie się do jej historii cosplayu Evelynn, warto zaznaczyć, że oba cosplaye bazowanie są na modelu z gry, a nie na splash arcie.

Bardzo lubię Evelynn jako bohaterkę. Wydała mi się interesująca, szczególnie po graniu nią URFów. Dlatego postanowiłam zrobić jej cosplay. W 2014 roku byłam bardzo młoda, więc wybrałam skórkę najbardziej zakrywającą jej ciało. Najtrudniejszą częścią tego cosplayu była peruka, ponieważ nigdy nie wykonywałam takich peruk.

Skóra Tango Evelynn pojawiła się w grze 5 października 2010 roku i na tamten moment była 3 skinem do tej bohaterki.

Pomalowanie skóry na niebiesko było naprawdę ciężkie, ponieważ nie miałam w tym żadnego doświadczenia, ale było fajnie.

ZOBACZ – Czy Clash będzie miał wpływ na balans w League of Legends?

W styczniu 2015 roku miałam sesję zdjęciową, ale zapomniałam o wszystkich kosmetykach do makijażu. Na szczęście zaoferowano mi pomoc i zrobiono dla mnie makijaż praktycznie z niczego. Teraz naprawdę nie lubię tej sesji.

W 2016 roku rosyjscy pracownicy z Riotu (jestem z Rosji) postanowili zaprosić cosplayerów z całego kraju do LCL. Byłam bardzo szczęśliwa, że wybrali moją Eve! To było naprawdę świetne doświadczenie. Również pracownicy Riotu zaprosili mnie do udziału w otwarciu ceremonii! Byłam w szoku.

Poznałam wielu fajnych cosplayerów, a nawet zespół Gambit. Naprawdę uwielbiam sposób, w jaki Riot komunikuje się z cosplayerami i całą społecznością. Jestem im naprawdę wdzięczna. To wydarzenie było dla mnie magiczne.

ZOBACZ – Riot oczyszcza klienta LoLa ze zbędnych funkcji i przy okazji niechcący usuwa te potrzebne

Jak wiecie w 2017 roku Evelynn dostała rework i zaczęła wyglądać jeszcze lepiej niż wcześniej. Ale dopiero w lutym postanowiłam zrobić dla niej nowy kostium i nową sesję zdjęciową. Dzięki Bogu nie potrzebowałam malowania skóry! Myślę, że aktualna wersja jest dużo łatwiejsza niż ta z przeszłości, ale może wynikać to z tego, że jestem dużo bardziej doświadczona w cosplayu.

W nowym cosplayu najtrudniejsza do wykonania okazała się spódnica (przez jej bardzo delikatny materiał). Ale bardzo podoba mi się efekt końcowy.

Ciekawostką jest to, że nie jest to jedyny znany cosplay z League of Legends w wykonaniu Sawaki. Cosplayerka niejednokrotnie wcieliła się w Ahri (o jednej z jej sesji pisaliśmy tutaj: Niesamowity cosplay K/DA Ahri).

DołączObserwuj
Więcej z Cosplay