Riot oczyszcza klienta LoLa ze zbędnych funkcji i przy okazji niechcący usuwa te potrzebne

League of Legends

Reklama

Riot chciał usprawnić klienta League of Legends, niestety przez przypadek usunął pewne funkcje.

Reklama


Na klienta League of Legends narzeka wielu graczy. Sporo osób zgłasza liczne błędy, krytykując twórców, że wciąż nie potrafią tego naprawić. Oczywiście Riot nie siedzi bezczynnie i nie zapomina, że klient nie jest idealny. Wciąż trwają prace nad jego usprawnieniem, ale niestety nie wszystko idzie po myśli Rioterów.

Problem z sortowaniem bohaterów w kliencie LoLa

Jeden z graczy zauważył, że zakładka z bohaterami w kliencie LoLa nie działa tak, jak powinna. Po wejściu w kolekcję, a następnie w bohaterów, gracz powinien zobaczyć takie ustawienie championów, jakie zaznaczył wcześniej. Jednak od jakiegoś czasu zakładka z bohaterami nie pamięta ustawień filtrowania.

Filtrować postacie można na wiele sposobów: ostatnio wybierani, dostępne skrzynki, osiągnięte kamienie milowe itd.

Reklama

Niestety aktualnie klient cały czas wraca do ustawień domyślnych czyli Wszyscy bohaterowie oraz Alfabetycznie. Zmiana tego nic nie da, po wyjściu z zakładki i ponownym wejściu w bohaterów ustawienia znów powrócą do domyślnych.

ZOBACZ – Ult Anivii nie będzie przerywany przez efekty kontroli tłumu

Nie jest to jedyny błąd, jaki zauważyli gracze. Okazuje się, że zakładka z bohaterami ma jeszcze jedną małą usterkę. Po najechaniu na wybranego bohatera pokaże się informacja m.in. o poziomie maestrii. W kole obok imienia powinien pojawić się postęp levela, jednak z jakiegoś powodu koło pozostaje puste i nie wyświetla postępu gracza.

Na zgłoszenie błędów odpowiedział jeden z Rioterów, informując, że zauważone bugi zostaną wysłane do odpowiednich osób. Zaznaczył również, czemu w ogóle się zdarzyły:

Wyjaśnię prawdopodobny kontekst, dlaczego pojawił się taki problem: w ramach naszego programu czyszczenia klienta, zakładka z kolekcją bohaterów była jedną z pierwszych rzeczy, które wymagały wielu poprawek (np. zmianę rzeczy, które powodują spowolnienie klienta). To, o czym piszesz prawdopodobnie umknęło nam w procesie naprawy, ale teraz zakładka powinna działać dużo płynniej.

Powiadomię zespół o zgłoszonym błędzie. Dzięki jeszcze raz!

ZOBACZ – Złota szpatułka URFa z League of Legends będzie skinem do noża w Valorant

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej