w

Czy powstanie rankingowa wersja ARAMa? Riot odpowiada

Źródło: https://eune.leagueoflegends.com/pl-pl/news/dev/ask-riot-smurfs-in-clash/

Rioter wypowiedział się o trybie rankingowym na ARAMie. Czy gracze doczekają się rankedów na Howling Abyss?


Rankedy na ARAMie to temat dość kontrowersyjny. Nie trudno znaleźć graczy, którzy bardzo chcieliby zobaczyć tryb rankingowy na Howling Abyss, jak i jest bardzo wielu przeciwników, którzy krytykują pomysł podkreślając, że przecież ARAM to tryb mocno losowy. Co o tym wszystkim uważa Riot? Czy rankedy na ARAMie byłby dobrym pomysłem?

Czy rankedy na ARAMie są możliwe?

O trybie rankingowym na ARAMie mówiono już parokrotnie. Temat poruszono np. 2 lata temu w ramach “Spytaj Riot” – klik. Jak się okazuje gracze wciąż są zainteresowani graniem rankedów na Howling Abyss, przez co pytanie o rankedy na ARAMie wymagało kolejnej odpowiedzi ze strony Rioterów. Tym razem odpowiedzi udzielił RiotIAmWalrus (jeden z projektantów gry):

Gra rankingowa w trybie ARAM to zdecydowanie coś, nad czym się zastanawiamy i o czym już dyskutowaliśmy, ale wiąże się z wieloma problemami, które każą nam zachować ostrożność. Elementem, który w dużym stopniu wpływa na atrakcyjność ARAM-u, jest losowość (i nawet jest w samej nazwie trybu), a położenie zbyt dużego nacisku na rywalizację może sprawić, że losowość zamiast atrakcyjna stanie się frustrująca. Bohaterowie, których gracze otrzymują, mogą w znacznym stopniu wpłynąć na wynik gry, a nikt nie chce mieć poczucia, że przegrał PL już na etapie wyboru bohaterów.

ZOBACZ – Riot musiał znerfić ten przedmiot, bo kolejny support zaczął być OP na TOPie

Wielu graczy lubi ARAMy ze względu na ich losowość.

Co więcej, chociaż ARAM jest popularny, to jednocześnie nie korzysta z niego tak duża liczba graczy jak z Summoner’s Rift. Gra rankingowa w ARAM-ie nie byłaby też interesująca dla wszystkich, a rozdzielenie puli graczy na „zwykłych” i „rankingowych” spowodowałoby wydłużenie dobierania w obu kolejkach. A gdy ludzie zaczną mniej grać z powodu wydłużenia czasu oczekiwania w kolejce, problem się pogłębi.

Ponadto ranking w ARAM-ie mógłby skłonić graczy do częstszego robienia uników lub tworzenia kont tylko do gry w trybie ARAM — oba zjawiska obserwujemy obecnie w niewielkiej skali, nawet bez rankingu, który wywierałby presję na graczy.

ZOBACZ – Darmowa ikona przywoływacza za sekretną misję z Lux

Pomijając powyższe, nie jesteś jedynym graczem, który jest zainteresowany zademonstrowaniem swoich umiejętności w trybie ARAM w ramach bardziej sformalizowanej rywalizacji, dlatego dołożyliśmy ostatnio wysiłków, aby lepiej wyważyć bohaterów i przedmioty w trybie ARAM. Zapewne istnieją sposoby nadania grze w trybie ARAM dodatkowego elementu współzawodnictwa, ale tworzenie kolejki rankingowej nie jest raczej właściwym rozwiązaniem.

ZOBACZ – Co się zmieniło w trybie One for All od jego ostatniego wydania?

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends