w

Czy przedmioty z League of Legends otrzymają własną fabułę?

Jeden z Rioterów wypowiedział się na temat fabuły związanej z przedmiotami w League of Legends. Czy twórcy planują dodać coś nowego?


Choć nie każdy na to zwraca uwagę, to wśród fanów LoLa jest naprawdę dużo osób, które śledzą lore i mocno interesują się każdą nową informacją fabularną. Stworzenie fabuły przedmiotów byłoby na pewno ciekawym dodatkiem do reszty uniwersum.

Czy Riot planuje stworzyć fabułę przedmiotów z gry?

Główny redaktor fabuły – Riot Scathlocke – wypowiedział się na temat historii przedmiotów w League of Legends. Jako że przedmioty w LoLu często powiązane są z jakimiś postaciami (np. Rabadon, Zniszczony Król, Doran), to stworzenie fabuły wokół takich itemów byłoby naprawdę ciekawe. Miłośnicy lore Runeterry niejednokrotnie dopytywali twórców o stworzenie historii przedmiotów. Co na to Riot Scathlocke?

Dla wielu osób jednym z najciekawszych aspektów League of Legends (MOBA) są wszystkie te malutkie skrawki fabuły rozsiane w tworzonej od dekady zawartości gry. I choć niektóre przedmioty w sklepie są dość pospolite, inne wręcz proszą się o odpowiednią historię. Czasem dosłownie.

ZOBACZ – Co z dwustopniową weryfikacją kont w League of Legends? Po 2 latach od zapowiedzi dalej nie wprowadzono zmian

Jednak opowiedzenie interesującej opowieści skupiającej się wyłącznie na mieczu, fragmencie pancerza albo magicznym klejnocie może okazać się trudne — a nawet niemożliwe. Broń z zasady nie może stać się podmiotem opowieści, o ile nie jest oczywiście jednym z pięciu pozostałych przy życiu Darkinów. Ale historie o wspaniałych postaciach, które są w pewnym stopniu związane z tymi przedmiotami? Do licha tak, ja się na to piszę. Chciałbym na przykład dowiedzieć się czegoś więcej o Doranie…

Majaczą mi się fantastyczne teorie na temat Zaginionego Rozdziału, Łzy Bogini, czy legendarnego Ostrza Zniszczonego Króla, dlatego niemal na pewno w niezbyt odległej przyszłości przygotujemy więcej historii związanych z przedmiotami.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends