w

Czy Riot ujawnił wygląd Ahri po wizualnej aktualizacji? Fragment filmu, który zainteresował graczy

Gracze skupili się na pewnym fragmencie filmu, który opublikował Riot. Dlaczego wzbudziło to takie emocje?


W sieci pojawił się filmik powiązany z tegorocznym Pride Month. Twórcy League of Legends od dawna przygotowują z tej okazji różne tematyczne dodatki – tęczowe ikonki, emotki i wiele więcej. Oczywiście gadżety z motywem flag LGBT+ pojawiły się nie tylko w LoLu, ale również w innych grach od Riot Games – Wild Rift, Legends of Runeterra czy Valorant.

Filmik zbierał wszystkie te nowości w jednym miejscu i pokazywał, że Riot wspiera mniejszości seksualne i chce sprawić, by osoby ze społeczności LGBT+ poczuły się komfortowo i mogły wyrażać siebie za pomocą dodatków kosmetycznych.

Jednak nie to zwróciło największą uwagę graczy. Pod koniec filmiku widać było krótką scenę, podczas której pięć bohaterek LoLa biegnie w różnych kierunkach. Każda z nich zostawia za sobą inną flagę. Wśród nich zauważyć można Ahri. Jej model różni się od tego, którego aktualnie można znaleźć w grze. O co chodzi?

ASU Ahri z LoLa ujawnione?

Na początku warto przypomnieć, czym w ogóle jest aktualizacja ASU. Twórcy League of Legends opisali ją w taki sposób:

ASU to wizualne odświeżenie, które pozwala nam unowocześnić wygląd bohatera (a czasem lepiej dopasować go do tego obszaru naszego uniwersum, który reprezentuje). Takie aktualizacje nie wpłyną w znacznym stopniu na fabułę bohatera ani nie zmienią żadnych elementów jego rozgrywki, co zwykle ma miejsce w pełnych VGU. W ASU możemy poprawiać pewne elementy starszych bohaterów, na które narzekaliście przez lata – jak połamane karki czy nadgarstki, przestarzałe animacje, brak przejrzystości rozgrywki, przestarzałe stroje i dialogi itp. ASU to dodatek do pełnych VGU, które zespół ds. bohaterów będzie wypuszczać tak jak do tej pory.

Wielu graczy od dłuższego czasu twierdziło, że Ahri, jedna z najbardziej rozpoznawalnych bohaterek League of Legends, powinna dostać aktualizację wizualną, ponieważ jej model jest przestarzały i ma pewne błędy, które dość mocno rzucają się w oczy. Fani zwracają uwagę na fakt, że ogony postaci wyrastają z dziwnych miejsc, a jej ręce wydają się karykaturalnie wygięte.

Obecny model Ahri:

Model Ahri z filmiku z okazji Pride Month:

Video

Część oglądających film od razu wyłapała, że przedstawiony na nim model Ahri nie jest tym, który każdy zna z Summoner’s Rift. Niektórzy twierdzili, że jest to zapowiedź aktualizacji wizualnej lisicy, inni natomiast uznali, że nie ma się czym ekscytować, ponieważ może być to model z Wild Rift, a jak wiadomo, tam championi często mają odświeżone stroje, by lepiej pasować do standardów gier mobilnych.

Jeden z graczy napisał:

Więc dostaliśmy mały zwiastun ASU Ahri w filmiku Pride 2022. Wygląda on trochę jak projekt z Wild Rift. 

Jeśli miałbym wybierać między Ahri z Wild Rift, Legends of Runeterra i Ruined King, to myślę, że ta z LoR jest najlepsza. Ale hej, ta na zwiastunie i tak wygląda 100 razy lepiej niż to, co mamy obecnie w LoLu. 

Riot, proszę, dajcie jej ASU 🙁  

Inny gracz również stwierdził, że projekt Ahri z LoR jest zdecydowanie najlepszy (obrazek wyżej). W komentarzu do filmu napisał:

Nadal chciałbym, by projekt z LoR wygrał, ale myślę, że model Ahri z Wild Rift też jest w porządku. 

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends