w

Czy Riot wybielił Qiyanę z LoLa? Gracze zwrócili na kolor jej skóry na najnowszej ikonie

Społeczność zwróciła uwagę na odcień skóry Qiyany w jej najnowszej skórce.


Wczoraj twórcy League of Legends ogłosili kilka nowych skinów, które trafią do gry z okazji Chińskiego Nowego Roku – Prezentacja nowych 10 skórek do LoLa z serii Księżycowe Bestie oraz Twórcy Mitów. Wśród nich znaleźć można naprawdę różnych bohaterów, od Malphite’a, Kha’Zixa czy Thresha, po Ashe, Irelię i Sivir. Nową skórkę ma dostać również Qiyana. I tu pojawia się pewien problem.

Opublikowano grafiki związane z nowymi skinami, czyli m.in. ikony czy emotki. Gracze zwrócili uwagę na to, że kolor skóry bohaterki z Ixtalu zrobił się podejrzanie jasny.

Riot próbuje wybielić skórę Qiyany?

W League of Legends jest ponad 160 różnorodnych bohaterów. Wielu z nich reprezentuje różne kultury czy mniejszości. Twórcy starają się wprowadzać coraz ciekawsze postacie, z którymi społeczność gry może się utożsamiać.

Niedawno sporo mówiło się o K’Sante, który był pierwszym czarnoskórym bohaterem, który należy do społeczności LGBT+. Wiele miesięcy wcześniej Riot zapowiadał, że chce wprowadzać championów, którzy reprezentowaliby konkretne kultury. Tak wypowiadano się na ten temat 2 lata temu:

Tak, głównym powodem, dla którego stworzyliśmy nową frakcję z Ixtal było to, że czuliśmy, że mamy region, którego moglibyśmy uczynić reprezentantem kultury łacińskiej. Chcemy rozwijać ten wątek w przyszłości.

Zdecydowanie brakuje nam teraz dobrej reprezentacji Azji Południowej. Jest to coś, nad czym chcielibyśmy się skupić w przyszłości. I stanie się tak prawdopodobnie szybciej niż myślisz.

Wielu graczy ucieszyło się, że Riot wprowadza bohaterów o ciemniejszej skórze. Przykładami mogą być Akshan czy wspomniany wcześniej K’Sante. Nic więc dziwnego, że próba wybielenia któregoś z nich byłaby odebrana w mocno negatywny sposób.

Wracając jednak do Qiyany i jej nowej skórki Twórczyni Mitów – według społeczności wizerunek postaci na jej ikonce nie oddaje poprawnego koloru skóry dziewczyny.

Zdaniem niektórych fanów karnacja na nowej ikonie niewiele odbiega od tej, którą mają inne bohaterki.

W sprawie wypowiedział się jeden z Rioterów – Alex Quach 郭勇安, znany jako Riot Yuujou. Uspokoił on społeczność, twierdząc, że są to jedynie wczesne wersje grafik i graficy będą je jeszcze poprawiać.

Niestety ta odpowiedź tylko bardziej rozzłościła graczy. Jeden z nich odpisał Rioterowi:

Nawet jeśli „musicie nad tym popracować”, to dlaczego u licha pierwsza wersja zaczyna od innego odcienia skóry? Czy robicie domyślnie ikony z jasną skórą, a potem dajecie właściwy kolor? Ilość razy, kiedy coś takiego się dzieje, nie może być przypadkiem. A to co piszesz to tylko kiepskie wymówki. 

Riot Yuujou odpowiedział na te zarzuty i wyjaśniał, że twórcy współpracują z różnymi artystami i wczesne materiały referencyjne, które wysyłane są do grafików, nie zawsze oddają prawidłowe odcienie – dużo zależy od oświetlenia czy wpływających na postać efektów. Dopiero, gdy skórki są już w pełni dopracowane, przychodzi czas na drobne poprawki i udoskonalenie innych grafik.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends