w

Gracze sugerują, że Riot powinien permabanować osoby, które niszczą gry rankingowe w przedsezonie

Społeczność jest wkurzona na ludzi, którzy nie biorą przedsezonowych rankedów na poważnie.


Temat trollowania na rankedach w League of Legends wraca regularnie. Szczególnie podczas przedsezonu jest to dość delikatna sprawa, ponieważ sporo osób uznaje, że w tym okresie gry rankingowe są mniej ważne, a co za tym idzie – można się mniej starać, a nawet wygłupiać czy celowo feedować.

Gracze, którzy traktują rankedy poważnie, są mocno zdenerwowani obecną sytuacją. Uważają, że Riot powinien surowo karać każdego, kto niszczy innym rozgrywkę. To, czy robi to w przedsezonie czy nie, nie powinno mieć znaczenia.

Bany za trollowanie w przedsezonie

Część osób błędnie wierzy w to, że przedsezonowe rankedy nie mają żadnego znaczenia i są to jedynie nieco poważniejsze normale. Oczywiście nie jest to prawdą, więc nie warto trollować w takich meczach, nie tylko ze względu na to, że może poskutkować to zgłoszeniami ze strony sojuszników.

Niestety w sprawie kar w League of Legends nie jest zbyt kolorowo. Nie od dziś wiadomo, że są pewne osoby, które potrafiły nafeedować w kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu meczach, zanim zostały zbanowane. Społeczność jest tym faktem oburzona. Gracze sugerują, że nie powinno być żadnej litości dla osób, które niszczą innym zabawę i robią wszystko, by gra zakończyła się porażką.

Zdenerwowani fani twierdzą, że przedsezonowe gry rankingowe nie są miejscem do testowania nowych bohaterów czy buildów, ponieważ takie rzeczy powinno robić się na normalach czy grach niestandardowych. To, że trwa przedsezon, nie powinno mieć tutaj znaczenia.

Warto przypomnieć, dlaczego trollowanie na rankedach w przedsezonie nie jest mądrym pomysłem. Mimo że wbijanie rangi w tym okresie nie daje nagród np. w postaci skina, to staranie może być opłacalne, ponieważ wpływa na MMR konta.

Każdy, kto chce mieć łatwiejszy start w sezonie 2023, powinien podejść do tematu poważnie. Więcej o tym poczytać można w artykule o przedsezonowych grach rankingowych (zobacz: Trollowanie przedsezonowych rankedów w LoLu będzie miało poważne skutki w sezonie 2023).

Czy Riot zrobi coś z trollami i feederami w okresie przedsezonu? Nie ma co oczekiwać, że każdy z takich graczy otrzyma bana. Nie jest tak nawet w czasie faktycznego sezonu. Niemniej widać, że problem jest irytujący i powraca co roku. Gracze mają nadzieję, że twórcy zaczną patrzeć na tę sprawę w surowy sposób.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends