w

Czy są szansę na powrót mety Ardent Censera w League of Legends?

W jakim stanie aktualnie jest Ardent Censer? Czy przedmiot jest za silny i czy jest szansa na powrót jego mety?


Ardent Censer to przedmiot, który u wielu graczy może wywoływać ogromne wspomnienia – niekoniecznie te pozytywne. Item przez bardzo długi czas dominował metę, a Riot nie do końca wiedział jak sobie z tym poradzić. Dopiero kompletne znerfienie przedmiotu do ziemi pomogło powrócić do gry postaciom, które nie były w stanie zyskiwać na zbudowaniu go w rozgrywce.

Czy są szanse na powrót mety Censera?

Od czasu nerfów w sezonie siódmym nie przechodził on żadnych większych zmian, ale mimo to z czasem stawał się on coraz popularniejszym. Wielu aktualnie najlepszych supportów według strony champion.gg opiera się na mechanikach leczenia i dawania tarcz, a to właśnie te postacie mogą najlepiej wykorzystać Ardent Censera.

Mimo że ciężko jest tu mówić o powrocie mety, która miała miejsce w League of Legends kilka lat temu, to przyglądając się statystykom przedmiotów z dolnej alei, można zauważyć, że Ardent Censer wychodzi na prowadzenie.

Źródło: https://www.leagueofgraphs.com/champions/items/support

ZOBACZ – Dlaczego gracze LoLa nadal płacą za zmianę nicku, podczas gdy w Valorant jest to darmowe?

Ciężko jest jednogłośnie stwierdzić czy statystyki przedmiotu wywodzą się z jego własnej siły, czy może raczej są to poszczególne postacie, które go wykorzystują. Pewne jest jednak, że popularność Ardenta nie bierze się znikąd – z jakiegoś powodu gracze decydują się na zakup właśnie tego itemu (gdzie często jest on ich pierwszym lub drugim wyborem) i to właśnie on osiąga jedno z najwyższych winratio pośród przedmiotów wybieranych przez postacie klasy wsparcia.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends