w

Czy smurfy w League of Legends faktycznie mają oddzielną kolejkę?

Kolejne problemy ze smurfami. Czy odrębna kolejka dla takich graczy faktycznie istnieje?


W ostatnim czasie w środowisku League of Legends jest dość głośno na temat problemu dotyczącego smurfów – czy to streamerów, którzy wielokrotnie zaczynają wspinaczki rankingowe na nowych kontach, czy ludzi celowo przegrywających gry, aby utrzymać na drugim koncie niższy poziom. Jeden z graczy zauważył pewną tendencję, jakoby miał on trafiać do kolejki z samymi smurfami i zapewnia innych, że trafiał on do specjalnej kolejki.

Czy odrębna kolejka dla smurfów faktycznie mogłaby istnieć w grze?

Teoria wspomnianego użytkownika mówi o kolejce przeznaczonej wyłącznie dla smurfujących graczy, których system rozpoznawałby po wyższym winratio.

Rozegrałem około 7 gier pod rząd, gdzie około 3 lub 4 graczy w obu drużynach miało winratio rzędu 70%, gdzie moje wynosi 51%. Jestem pewny, że kolejka dla smurfów naprawdę istnieje, a kiedy brakuje graczy, dobierani są ci ze standardowym winratio.

Czy wspomniana kolejka faktycznie mogłaby istnieć w grze? Wiele rzeczy, w tym możliwości twórców, przeczy możliwości stworzenia podobnego systemu dobierania graczy. Podobnie zaprojektowany system przeczyłby sprawiedliwości rozgrywanych gier, kiedy gracz, któremu po prostu lepiej idzie, miałby utrudnianą wspinaczkę i byłby wrzucany do kolejki z ludźmi na dużo wyższym poziomie. Można powiedzieć, że będąc w Silverze, byłby stawiany na równi z dziewięcioma graczami z Diamentu tylko dlatego, że wygrał kilka gier z rzędu.

ZOBACZ – Koncepty i inne wersje skórek World Breaker: Maokai, Sion i Malzahar

Dodatkowo dochodzi fakt, że gracz mógł w nie do końca poprawny sposób sprawdzić współczynnik wygranych innych w swojej rozgrywce. Do ocenienia niezbędnym jest dokładne przyjrzenie się statystykom każdego z graczy, a inni użytkownicy poddali wątpliwości, że autor wpisu zrobił to dosłownie w każdej grze.

Mimo że słowa gracza brzmią nierealnie, to należy przypomnieć, że napotkanie na smurfa wcale nie jest czymś trudnym do osiągnięcia. Na Boopie jakiś czas pojawił się artykuł mówiący o szansach na trafienie na takiego gracza (Czy w niższym ELO można spotkać smurfa w każdej jednej grze LoLa?).