w

Dalsze wyjaśnienia Riotu w sprawie problemów z Clashem. Co z graczami, którzy nie otrzymali nagród?

Co z osobami, które nie otrzymały nagród za turniej? Twórcy League of Legends uspokajają graczy.


Clash to rodzaj turnieju, który w teorii był czymś bardzo pozytywnym – gracze nie tylko mogli tworzyć własne drużyny i pokazywać swoje umiejętności, ale także zdobywać ciekawe nagrody. Niestety nie zawsze wszystko wychodzi tak, jak było to zaplanowane.

W ubiegły weekend odbyła się kolejna edycja turnieju, która poszła naprawdę kiepsko – społeczność zmagała się z licznymi błędami. Poza tym, że część fanów LoLa w ogóle nie mogła rozegrać gier, były także osoby, które nie otrzymały zasłużonych nagród.

Co na to twórcy?

Nagrody za Clash – wyjaśnienia twórców

Wczoraj pojawił się oddzielny artykuł na temat zwrotów kosztów za bilety Clash. Twórcy wyjaśnili wtedy, że nie ma powodów do paniki, ponieważ nikt nie będzie na tym stratny. Niestety społeczność nie czuła się usatysfakcjonowana taką odpowiedzią. Fani chcieli wiedzieć, co stanie się z osobami, które powinny dostać nagrody – zwykły zwrot kosztów biletu nie jest w tym przypadku sprawiedliwy.

Riot Brightmoon napisał na Twitterze:

Gracze, którzy nie otrzymali nagród za Clasha: pracujemy nad naprawą tego problemu! Przepraszam, że sprawiałem wrażenie, że nie będziemy tego robić – w tamtym czasie wiedziałem tylko o problemach z rozpoczęciem gry, a nie o błędzie z przyznawaniem nagród turniejowych. Zdecydowanie chcemy, abyście otrzymali swoje nagrody za Clasha!

Temat Clasha skomentował także Riot Auberaun, który wyjaśnił graczom, że twórcy pracują nad problemem, więc ci, którzy powinni otrzymać nagrody, na pewno je otrzymają.

Hej wszystkim, przyjrzeliśmy się problemom z Clashem z ostatniego weekendu i pracujemy nad tym, aby zrekompensować straty osobom, których one dotknęły.

Dzieją się tu dwie różne rzeczy – niektórzy gracze mieli mecze, które się nie rozpoczęły, w którym to przypadku powinni automatycznie otrzymać zwrot pieniędzy za bilet.

Osoby, które ukończyły swoje rozgrywki i nie otrzymały nagród lub otrzymały je podwójnie – jeśli otrzymaliście podwójne nagrody, zostaną one pozostawione w spokoju, a jeśli nie otrzymaliście nagród, postaramy się je wkrótce dostarczyć.

Rioter wyjaśnił również, by nie sugerować się odpowiedziami supportu – screeny z wiadomości, które dostali gracze już wylądowały na Reddicie. Auberaun stwierdził, że podczas ostatniego Clasha pojawiły się problemy różnego typu. Poza ludźmi, którzy nie rozegrali żadnego meczu, są i tacy, którzy gry rozegrali, ale nie otrzymali nagród – w ich przypadku sprawa będzie rozwiązana nieco inaczej.

To były niezwykłe okoliczności i często, gdy coś takiego się dzieje, support League of Legends nie jest upoważniony do wydawania lub obiecywania rekompensaty, więc pracujemy nad tym, aby to, co się stało w ten weekend, zostało naprawione.

Jak można się domyślić, w społeczności LoLa zrobiło się niemałe zamieszanie. Część graczy bała się, że ich nagrody przepadną, inni obawiali się, że Riot cofnie to, co pojawiło się na ich koncie, skoro pieniądze za bilety będą zwracane.

Mimo wszystko fani mają nadzieję, że problemy zostaną naprawione w najbliższym czasie i każdy otrzyma to, co powinien. Nie zmienia to jednak faktu, że pewien niesmak pozostanie i być może część osób nie zdecyduje się na kolejnego Clasha.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends