w

Wydarzenie Star Guardian fatalnie wpływa na komputery graczy. Społeczność LoLa skarży się na…

Fani League of Legends zgłaszają problemy z klientem. Tym razem laguje im komputery.


Od 14 lipca 2022 roku w League of Legends trwa wydarzenie związane z Czarodziejkami Gwiazd. Twórcy zapowiadali ten event od dłuższego czasu, ponieważ miał być czymś naprawdę dużym, co wychodzi poza LoLa – Czarodziejki Gwiazd pojawiły się także w Wild Rift czy Legends of Runeterra.

W kliencie poza przepustką czy nowymi skinami, pojawiła się także nowa zakładka związana z wydarzeniem. Tam gracze mogą śledzić swoje postępy fabularne (przedstawiane w formie visual novel) oraz sprawdzać więzi z poszczególnymi postaciami.

Zakładka jest kolorowa oraz pełna ciekawych grafik i animacji. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że komputery graczy potwornie zacinają się, gdy klient LoLa wyświetla rzeczy związane z wydarzeniem.

Problemy z klientem LoLa

To, że klient League of Legends nie działa najlepiej, wiadomo od dawna. Gracze regularnie skarżą się na przeróżne błędy, ścinki, problemy z wyświetlaniem treści czy to w sklepie, czy w warsztacie Hextech. Klient potrafi zacinać Discorda odpalonego w tle czy nawet wyłączać inne aplikacje.

W ostatnim czasie fani LoLa zauważyli, że ich komputery mocno lagują. Niektórzy postanowili zajrzeć do menedżera zadań i coś bardzo ich zaskoczyło – okazuje się, że winowajcą ścinek jest klient League of Legends.

Strona główna wydarzenia Star Guardian w kliencie LoLa zjada zasoby mojego komputera. Ja i inni gracze mamy podobne doświadczenia z zakładkami związanymi z Czarodziejkami Gwiazd, które po prostu przejmują kontrolę nad naszym sprzętem. Możecie to wypróbować sami. 

Spróbujcie używać internetu lub oglądać coś na Twitchy, gdy macie otwartą zakładkę z eventem Star Guardian. Większość ludzi zauważy, że ich komputer nagle zaczyna lagować. Teraz kliknijcie swój profil i używajcie internetu ponownie. Lagi powinny zniknąć. 

Sam trzymałem menedżera zadań obok klienta i widziałem, że zakładka Star Guardian wykorzystywała ponad 30% mojego procesora. 

Mam nadzieję, że Riot to szybko poprawi. Jak tylko coś mi się zacina, od razu przypominam sobie, że mam otwartego klienta LoLa. 

W internecie pojawiło się sporo komentarzy na ten temat. Niektórzy twierdzą, że Riot ma w nosie optymalizację i kompletnie nie przejmuje się tym, że klient LoLa zacina ludziom komputery.

Nawet jeśli wyłączę dźwięki i animacje, to i tak mój komputer strasznie laguje. Mogę powiedzieć, że klient jest beznadziejny, ale zakładka Star Guardian tylko pogarsza problem. 

Inny z graczy ironicznie stwierdził:

Mam tak samo. Nie mam pojęcia jak obrazki gadające do siebie z muzyką w tle sprawiły, że ten je**ny klient zużywa tyle zasobów mojego komputera. Mam nadzieję, że to z powodu tajemnego, większego wydarzenia, które jest ukryte w kodzie gry i dlatego wszystko laguje tak mocno. 

Czy Riot coś z tym zrobi? Wielu graczy uważa, że nie. Fani są zawiedzeni, ale twierdzą, że twórcy najprawdopodobniej nie będą tego komentować, a potem poinformują, że wydarzenie już się kończy, więc nie ma sensu go poprawiać.