w

Dlaczego gracze tworzą smurf konta w LoLu?

Reklama

Dlaczego gracze korzystają z kont w niskich dywizjach?

Reklama

Jeden z Rioterów jest ciekawy, dlaczego gracze tworzą konta w niskich dywizjach.

Smurfing

Jeden z Rioterów zadał na swoim Twitterze pytanie skierowane do smurfów. Dlaczego tworzą oni nowe konta? Wiadome jest, że smurfing zniechęca do gry osoby, które trafią na takiego osobnika w przeciwnej drużynie. Dodatkowo staje się to mocno uciążliwe. Niestety Riot jest bezradny i nie banuje nowych kont, pomimo że udowodnienie, iż konto należy do nas, jest stosunkowo łatwe.

ZOBACZ – To nie gracze są źli, a obecna meta LoLa jest do kitu?

Tutaj pamiętać musimy również, że jeżeli wchodzimy na konto kolegi czy dziewczyny i gramy na nim rankedy, to jest to boosting. On jest nielegalny i łatwo tutaj o karę. Nie dość, że konto na którym gramy, zostanie cofnięte w rankingu i skończy z brakiem nagród, tak samo nasze główne konto może ucierpieć.

Dlaczego gracze tworzą smurf konta?

Tutaj Riot Rovient wymienił kilka przykładowych powód.

Jednym z nich jest granie z przyjaciółmi z niskich dywizji. Chyba jeden  z najczęstszych powodów. Kto by nie chciał pomocy od kogoś z wysokiej dywizji?

Drugim powodem jest granie na innej pozycji niż mainujemy. Wiadome jest, że grając na mało uczęszczanej przez nas pozycji, będziemy grać inaczej i być może trochę słabiej. Pamiętajmy jednak, że gra nie różni się tak mocno i dalej najważniejszym czynnikiem wpływającym na wygraną jest dobre podejmowanie decyzji. Nie ważne czy gramy na topie, midzie czy adc.

Następny i chyba najgorszy powód to czerpanie przyjemności z rozwalania słabszych. Jeżeli towarzyszy przy tym toksyczność i śmianie się z przeciwnika… permaban na IP!

Cele zarobkowe, Rioter nie uwzględnił tego powodu, ale dodamy go od siebie. Niestety faktem jest to, że wielu graczy boostuje innych, aby sobie dorobić.

 

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends