Dlaczego leczące supporty ucierpią w przedsezonie LoLa? Riot ujawnia swoje podejście

League of Legends

Reklama

Healerzy w League of Legends mocno ucierpią wraz z nadejściem przedsezonu. Dlaczego?

Reklama


Głębokie rany są mechaniką, która pozwala osłabić leczenie i są kluczowe w walce przeciwko bohaterowi przywracającemu zdrowie. W League of Legends wielu supportów opiera się na leczeniu, a Soraka jest ich najlepszym przedstawicielem. Bohaterka nie tylko leczy innych swoją umiejętnością, ale i przywraca zdrowie sobie, podczas zadawania obrażeń przeciwnym postaciom za pomocą Q.

Co planuje Riot?

Jeden z graczy podzielił się swoimi przemyśleniami dotyczącymi Głębokich Ran, których zwiększona popularność zdecydowanie wpłynie na win ratio leczących bohaterów. W odpowiedzi Riotera można znaleźć opis tego, jak planują zareagować w związku z zaistniałą sytuacją.

Soraka trafiła do puli bohaterów, na których zareagujemy dopiero wtedy, kiedy będziemy dokładnie wiedzieli, jak będą radzić sobie w przedsezonie. Może to oznaczać, że dostosujemy dostępność Głębokich Ran, jeśli problem będzie dotyczył również innych leczących postaci. Możemy nieco wzmocnić jej umiejętności w dowolny sposób tak, aby odnalazła się na Summoner’s Rift. Kolejną możliwością jest także to, że zmiany nie odbiją się na bohaterce aż tak znacząco (wydaje mi się, że jest to mało prawdopodobne, ale Głębokie Rany nie są jedynym czynnikiem wpływającym na to, jak Soraka sobie radzi), o czym musimy się przekonać sami.

Reklama

Mimo długiego okresu testowania na PBE twórcy nie są w stanie sprawdzić wszystkiego przy stosunkowo niewielkiej liczbie graczy. W związku z tym przedsezon z pewnością będzie dla społeczności trudnym okresem, na który Riot jest przygotowany.

Zespół balansujący będzie miał za zadanie jak najszybciej odnaleźć problematycznych bohaterów i przedmioty, a następnie wydać odpowiednie poprawki. Jak wszystko będzie wyglądało w praktyce, gracze przekonają się już wkrótce.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej