w

Dlaczego nie w każdym skinie w LoLu da się ręcznie zmienić formę? Riot odpowiada

Dlaczego nie można zmieniać wszystkich skinów, które mają różne formy?


Skiny takie jak DJ Sona czy Gun Goddess Miss Fortune są bardzo atrakcyjne dla graczy League of Legends ponieważ mogą zmieniać swoją formę w czasie rozgrywki. Możliwość zmiany formy przez Lux w jej super skórce była swojego czasu ogromnym przełomem i zachwyciła tysiące graczy.

Różne formy skina to ciekawe urozmaicenie gry. Takie dodatki zachęcają graczy, by ci grali daną skórkę i obserwowali to, jak zmienia się ona w trakcie rozgrywki.

Zmiana formy w skórce w League of Legends

Zmiana formy w skórce to świetny dodatek, ale też duże wyzwanie dla twórców, którzy muszą wszystko przetestować i sprawdzić, czy modyfikowanie wyglądu działa jak należy.

Temat zmiany form powrócił przy okazji Thresha Duchowego Rozkwitu, czyli jednej z najnowszych skórek, które pojawią się w League of Legends z okazji eventu Spirit Blossom.

Rioter wyjaśnił jak postrzegane jest zmienianie formy w konkretnym skinie, do czego musi pasować zmiana wyglądu i dlaczego nie w każdym legendarnym skinie zdecydowano się na taki zabieg.

ZOBACZ – Rioter podziękował graczom w nietypowy sposób za wsparcie po tym, jak został zhejtowany

Wiemy, że przełączniki są powszechnie pożądaną funkcją, szczególnie w przypadku skórek legendarnych. Jednak podobnie jak w przypadku wszelkich innych funkcji skórek, stworzenie ich i przetestowanie wymaga czasu, więc ich priorytet jest proporcjonalny do wartości dodanej, jaką wnoszą w porównaniu do innych elementów, nad którymi pracujemy. Niekiedy przełącznik pasuje do narracji i warto go wprowadzić, ale w wielu innych przypadkach decydujemy się na inne rozwiązania.

Na przykład ostatnio w przypadku Thresha Duchowego Rozkwitu mieliśmy głębokie przekonanie, że możliwość dowolnego przełączania się pomiędzy formą demona i człowieka wzbogaca przekaz związany z postacią naszego ulubionego kolekcjonera dusz. W przypadku innych skórek przełączanie form w tę i we w tę może nie pasować do historii bohatera. Zawsze bardzo staramy się tworzyć skórki, które najlepiej pasują do bohatera i motywu ― mam nadzieję, że to wyjaśnia, dlaczego nie zawsze oferujemy przełącznik!

Jeśli przyjrzeć się słowom Riotera to ten tok rozumowania rzeczywiście jest sensowny. Dla każdej z aktualnych skórek pozwalających na zmianę formy jest powiązany z nią specyficzny sposób na zrobienie tego. Zmiana również nie zawsze pasuje do bohatera.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends