Dlaczego nowa skórka do Katariny z LoLa jest Pay2Win? Battle Queen Katarina kolejnym takim skinem

League of Legends

Reklama

Nowy skin do Katariny daje dużą przewagę posiadaczowi. Jaką dokładnie?

Reklama


Riot Games wydaje masę ciekawych i oryginalnych skórek. Niedawno do League of Legends trafiły nowe skórki z serii Battle Queen, w tym legendarka do Katariny.

Okazuje się, że podobnie jak kilka miesięcy temu DJ Sona, Kata może być niewrażliwa na pewne efekty kontroli tłumu.

Powrót starego błędu

League of Legends jest grą darmową, gdzie możemy wydać pieniądze na zakup dodatkowej zawartości. Głównie skupia się ona natomiast na walorach estetycznych, gromadzeniu statystyk w postaci patronów lub małych kolorowych stworkach na ARAMach i TFT. Czasami jednak zdarzają się błędy, które potrafią sprawić, że skórka ma wpływ na rozgrywkę i daje dużą przewagę.

Reklama

Teraz z Katariną dzieje się coś podobnego, jak z DJ Soną kilka miesięcy temu. Jeżeli użyjemy skrótu klawiszowego CTRL + 5, postać ominie efekt działania roślin na mapie. Świetnie pokazał to twórca filmów na YouTube o bugach – Vandiril:

Video

Chociaż skala problemu jest o wiele mniejsza, niż było to z Soną, która mogła unikać CCków od bohaterów, wciąż daje to przewagę i ma wpływ na przebieg gry, co nie powinno mieć miejsca.

Riot Games nie wypowiedział się jeszcze w temacie, ale być może exploit zostanie usunięty w najbliższych patchach. Warto również podkreślić, że deweloper w regulaminie zabrania umyślnego korzystania z błędów, a grozi za to nawet permanentna blokada konta. Co więcej, gracze już zgłaszają, że błąd wygląda na naprawiony na serwerze PBE.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej