w

Dlaczego Senna i Wukong dominują dolną aleję w League of Legends? Jak grać i na co uważać?

Senna i Wukong na bocie, czyli powrót taktyki Fasting Senna.


W mecie dominującej trójki ADC: Ezreala, Apheliosa i Varusa pojawił się ktoś, kto może ich pokonać. Stara taktyka grania Senną, polegająca na oddawaniu farmy wspierającemu, tym samym pochłaniając masę dusz, powraca w wielkim stylu. Wszystko to za sprawą niedawno zreworkowanego Wukonga, który stał się o wiele bardziej użyteczny i został doceniony w profesjonalnych rozgrywkach.

Dlaczego combo jest takie silne i warto nauczyć się nim grać? Na co należy uważać?

Dlaczego para jest tak silna?

Taktyka została spopularyzowana przez drużynę MAD Lions, gdzie duet z dolnej alei rozegrał łącznie trzy mecze Senną i Wukongiem i wygrał każdy z nich.

Twórca planu Norman „Kaiser” Kaiser, grający jako wspierający w MAD Lions przyznaje, że jest to idealne rozwiązanie na uprzykrzającego życie Varusa.

Są dwie rzeczy, które są w stanie pokonać Varusa, jest to sustain i engage. Wukong i Senna posiadają oba.

Chwilę później taktyk została podłapana przez innych zawodników i wyniesiona do ligi LPL i LCK, gdzie na chwilę obecną utrzymuje WR na poziomie 80%.

Video

Swoją siłę zawdzięczają masie obrażeń i długiej przeżywalności dzięki leczeniu i tarczy Senny oraz niewidzialności Wukonga. Dodatkowo największy minus Małpiego Króla, czyli niski zasięg dopełnia Senna przy pomocy runy Glacial Augment lub przedmiotu Frozen Mallet, który spowalnia cel i pozwala wspierającemu na łatwe przedostanie się wprost do carry.

Jak skutecznie grać?

Najważniejszą wartą do zapamiętania wskazówką jest zrozumienie, iż Wukong i Senna są bardzo słabi i podatni na obijanie przed 6 poziomem. Warto wtedy grać defensywnie, farmić pod wieżą i czekać na superumiejętności, szczególnie jeżeli mamy matchup przeciwko agresywnemu wspierającemu i ADC z dużym zasięgiem. Można jednak zminimalizować skutki nieustannego poke, biorąc na start przedmiot Doran’s Shield oraz wybierając w drugim drzewku runy Resolve.

Runy

Runy używane przez Risto „Nukes” Luuri z FC Schalke 04 grającego Wukongiem na wsparciu:

Runy używane przez Nihat „Innaxe” Aliev z FC Schalke 04 grającego w tym samym meczu Senną na wsparciu:

Czary przywoływacza

Na Wukongu dobrze sprawdza się Flash i Teleport i to właśnie on jest polecany, grając nim jako support. Jeżeli chodzi o Sennę, to gra ona standardowo z Flashem i Healem.

Build

Wukonga buduje się bardzo podobnie, jak na górnej alei. Potrzebuje on Trinity Force i Death’s Dance, a reszta przedmiotów zależy od sytuacji. Popularny jest: Sterak’s Gage, Black Clear oraz Edge of Night.

Senną natomiast gra się tak samo, jak z każdą inną postacią używając taktyki Fasting Senna. Zazwyczaj buduje się: Black Mist Scythe, Umbral Glaive, Duskblade of Draktharr, Rapid Firecannon oraz w zależności od sytuacji Last Whisper i Stormrazor.

ZOBACZ – Opcja zgłaszania i wyciszania graczy z przy wybieraniu bohatera już niedługo we wszystkich regionach

Prawdopodobnie nie będzie to ostatnia ewolucja Fasting Senny, pomimo nerfów bohaterka dobrze sobie radzi w tej taktyce i być może w przyszłości usłyszymy o kolejnym świetnym combo na bocie.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends