w

Dlaczego skórka Jaximus nie jest już zaznaczona w sklepie LoLa jako limitowana?

Jaka historia wiąże się ze skórką Jaximusa i dlaczego gracze chcą, aby była ona limitowana?


Skórki limitowane pojawiają się w League of Legends tylko podczas specjalnych wydarzeń, a następnie znikają ze sklepu. Zazwyczaj są one wyjątkowe, a osoba, która wybiera danego skina, może się pochwalić tym, że brała udział w danym evencie.

Jaximus jest jednak skórką, która nieco odstaje od tego schematu. Jaka była jego historia i dlaczego nie jest już zaznaczony jako limitowany?

Jaximus limitowanym skinem

W maju 2012 roku do studia Riot Games w Santa Monica dzięki fundacji Make-a-Wish został zaproszony 17-letni Joe, który wówczas walczył z nowotworem kości – mięsakiem Ewinga. Podczas odwiedzin miał okazję zwiedzić cały budynek oraz rozegrać mecz z postaciami takimi jak Brandon „Ryze” Beck, Marc „Tryndamere” Merrill czy David „Phreak” Turley.

Największą niespodzianką okazał się jednak skin do jego ulubionej postaci – Jaxa. Joe nie tylko otrzymał skórkę, ale Riot wprowadził również do gry na 2 tygodnie zniżkę 50% na Jaximusa w celu przekazania wsparcia dla wspomnianej fundacji.

ZOBACZ – Dlaczego gacze League of Legends łączą się w akcji #JusticeForTaliyah?

Joe niestety zmarł kilka dni po spotkaniu, a Riot postanowił uwiecznić jego wizytę w studiu cytatem, który otrzymał Jaximus.

To dla ciebie, mały!

5 lat temu skórka miała trafić do skarbca, jednak po dyskusji społeczności i jednego z Rioterów zaniechano tego pomysłu. Aby uczcić zmarłego Joe, Riot postanowił otagować skin jako limitowany. Dzięki temu nowi gracze mogli zainteresować się, dlaczego tak jest i poznać powyższą historię.

W nowym sklepie, który trafił do gry jakiś czas temu, Jaximus nie był już oznaczony jako skórka limitowana. Zauważyło to kilku graczy, którzy postanowili odezwać się do twórców i dostali odpowiedź oznajmującą, że ci się temu przyjrzą.

Jestem pewien, ze otagowanie skina nie może trwać prawie dwóch lat. Byłoby naprawdę fajnie, gdyby jakiś Rioter zainteresował się tym tematem.

Na ten moment nie wiadomo, jak sytuacja się potoczy. Riot ma teraz naprawdę dużo pracy związanej z przedsezonem, który stosunkowo niedawno trafił do League of Legends, jednak przyjrzenie się skórce w sklepie nie powinno być dla twórców dużym problemem.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends