Dlaczego gacze League of Legends łączą się w akcji #JusticeForTaliyah?

League of Legends

Reklama

Społeczność LoLa pokazuje, że wspiera mainów Taliyah, którzy czują się ignorowani przez Riot.


Fani niektórych bohaterów nie mają łatwo – twierdzą, że Riot o nich zapomina, ignoruje ich opinie, celowo nie reworkuje postaci, tak, by te zaczęły liczyć się w mecie. Opinii są setki. Głośno było o sprawie z Ornnem, który nie dostał żadnego skina od swojej premiery (nie licząc tego, który otrzymuje się przy wydaniu). Sprawa przycichła po tym, jak ujawniono skórkę Elderwood.

Sporo zamieszania wzbudzała także sprawa Skarnera – ten, poza tym, że czekał na skina ponad 2000 dni, dodatkowo – w opinii wielu graczy – został okropnie potraktowany w lore Seraphine (zobacz: Lore Seraphine zostało zmienione. Riot przyznał, że historia źle oddała charakter bohaterki).

Przyszedł czas na zainteresowanie się sprawą Taliyah, która zdaniem niektórych jest kompletnie zignorowaną bohaterką.

Reklama

#JusticeForTaliyah – gracze LoLa ponownie się jednoczą

Reklama

Taliyah od dłuższego czasu nie ma łatwo. Pula jej fanów jest dość niewielka, a według stron takich jak np. lolalytics.com jej pick rate na midzie stanowi zaledwie 0,18% (dla wszystkich rang) i 0,19% w jungli. Na innych pozycjach jest tylko gorzej. Niektórzy twierdzą, że widują ją na Summoner’s Rift tak rzadko, że czasem zapominają o jej istnieniu.

Społeczność LoLa niezbyt interesowała się wspomnianą bohaterką przez ostatni czas. Riot o tym wiedział, przez co nie wydawał nowych skinów, bo te zapewne sprzedałyby się w kiepskiej ilości (szczególnie w porównaniu do popularnych bohaterek takich jak Ahri, Lux, Akali). Sytuację odrobinę poprawił skin Pool Party, którego dodano do gry 2 lipca tego roku.

Niestety to też nie pomogło Taliyah i zainteresowanie nią wcale nie wzrosło.

ZOBACZ – Wywiad z zespołem K/DA – czy ponownie wywoła to falę zażenowania i hejtu ze strony graczy League of Legends?

Jakiś czas temu gracze postanowili wyrazić swoje oburzenie i poruszyli temat zmian bohaterki, których nie było od prawie 2 lat (zobacz: Taliyah potrzebuje zmian? Twórcy League of Legends nie ruszyli bohaterki od prawie dwóch lat). Można było poczytać wiele komentarzy zdenerwowanych fanów, którzy wprost mówili, że Riot ich ignoruje. Dużo osób nie rozumiało też, czemu twórcy nie chcą przywrócić postaci do życia, w końcu odświeżanie niepopularnych postaci nie tylko pomaga graczom, ale także wpływa na wzrost zainteresowania championami, a co za tym idzie – również ich skórkami czy innymi elementami kosmetycznymi.

Dla przypomnienia ostatnie zmiany z 20 listopada 2018 roku:

  • Czas odnowienia zmniejszony z 11/9/7/5/3 do 7/6/5/4/3 sekund
  • Koszt zmniejszony z 60/70/80/90/100 do 50/60/70/80/90 punktów many
  • Wszystkie cele otrzymują o 50% mniej obrażeń od odłamków kamieni, nie licząc pierwszego (wcześniej jedynie wrodzy bohaterowie)
  • Czas trwania wyjałowionej ziemi zmniejszony ze 120 do 45 sekund
  • Skrócenie czasu odnowienia nie wpływa już na czas trwania wyjałowionej ziemi

Po miesiącu okazało się, że Riot jednak nieco przyjrzy się Taliyah – w artykule Najrzadziej grywana postać w LoLu otrzyma pierwsze zmiany od 2 lat. Riot chce ją przywrócić do życia przeczytać można było o następujących zmianach:

  • Threaded Volley (Q)
    • Obrażenia zadawane stworom w jungli nie są już zmniejszane (wszystkie kamienie poza pierwszym zadawały 50% obrażeń).
    • Obszar wyjałowionej ziemi zmniejszony z 450 do 375.

Jak się okazuje – to wciąż było za mało. Fani bohaterki uważają, że ta zasługuje na dużo więcej po tym, jak zapomniano o niej na 2 lata.

Społeczność League of Legends postanowiła wesprzeć mainów Taliyah, co poskutkowało powstaniem hasztagu #JusticeForTaliyah:

Nie tylko Reddit postanowił wesprzeć fanów bohaterki. Również w innych częściach internetu przeczytać można wiele słów wsparcia czy też próśb kierowanych w stronę Riotu, by ten w końcu zainteresował się zapomnianymi championami. Riot Games na razie nie skomentował zaistniałej sytuacji – być może jest to na razie kwestia czasu.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej