Dlaczego stworzenie Yasuo to według Riotu jeden największych sukcesów w historii LoLa?

League of Legends

Reklama

Gracze i twórcy uważają, że projektanci rozpoznawalnych bohaterów powinni być z siebie dumni, ponieważ świetnie wykonali swoją pracę

Reklama


W League of Legends istnieją bohaterowie, których zna dosłownie każdy, nawet ci, którzy w grę nigdy nie zagrali. Kojarzy się ich ze znanych skórek, fanartów lub po prostu tego, że dużo się o nich mówi.

Tacy bohaterowie pojawiają na Summoner’s Rift znacznie częściej od innych, a ich zwiększona obecność skutkuje masą dyskusji w społeczności graczy. Jakkolwiek nie oceni się tego typu postaci, to trzeba przyznać jedno – stworzenie tak rozpoznawalnych championów to ogromny sukces.

Projektanci niektórych bohaterów powinni być z siebie dumni

Na Reddicie pojawił się post, w którym jeden z graczy chwali projektantów Warwicka za to, że bohater jest odpowiedni dla początkujących graczy, przez co sprawia im dużo radości i zachęca do dalszej gry.

Reklama

Moja dziewczyna zaczęła grać w LoLa. Bardzo spodobała jej się idea grania jungli, kiedy wyjaśniłem jej, na czym ona polega. Myślę, że Warwick został doskonale zaprojektowany dla nowego gracza i początkującego junglera.

Jego Q i umiejętność pasywna zapewniają mu zdrowie podczas junglowania na wszystkich etapach gry. Potrafi z łatwością wziąć solo smoka i Herolda (uwielbia zdobywać wszystkie 4 smoki). Ślady krwi informują, że ktoś z przeciwników ma niski poziom zdrowia, więc dzięki nim wie, że ma szansę na ganka.

Sam jestem mainem jungli z Diamentu i prawie nigdy nie grałem Warwickiem, ale obserwowanie i uczenie dziewczyny sprawiło, że naprawdę doceniłem projekt takich bohaterów. Muszę przyznać, że jest to jeden z najbardziej udanych reworków w historii.

Jeden z Rioterów skomentował to słowami:

Cieszę się, że oboje dobrze się bawicie! CertainlyT tworzy świetnych bohaterów.

ZOBACZ – High Noon Irelia oraz Senna. Prezentacja dwóch nowych skórek do League of Legends

Za rework Waricka odpowiedzialny był Bradford 'CertainlyT’ Wenban, Rioter, który pracował nad stworzeniem wielu popularnych bohaterów. Wśród nich znaleźć można Dariusa, Zyrę, Zoe, Thresha, Kalistę, Apheliosa oraz Yasuo. Ten ostatni jest zdecydowanie jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów League of Legends przez ostatnie lata.

O Yasuo powstały tysiące dyskusji. Jedni go kochają, drudzy nienawidzą. Niemała grupa graczy mniej lub bardziej ironicznie prosi o usunięcie tego championa z gry. Jednak bez względu na to, co się o nim powie, to jest on wielkim sukcesem ze strony projektantów. Jeden z Rioterów napisał:

Myślę, że to dziwaczne, że ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego, że samym Yasuo grano przez większą ilość godzin niż przez znaczną większość wszystkich gier, jakie kiedykolwiek powstały.

13 grudnia tego roku Yasuo skończy 7 lat. Te kilka lat temu zapewne żaden z graczy nie spodziewał się, że ostatni wydany w 2013 roku bohater tak bardzo zapisze się w historii League of Legends.

ZOBACZ – Dlaczego pracownicy Riotu niezbyt chętnie udzielają się w dyskusjach o League of Legends?

Innym przykładem niesamowicie rozpoznawalnego championa jest Lux. Ta, choć została zaprojektowana przez inną osobę niż Yasuo, również stała się jednym z najpopularniejszych bohaterów i swojego rodzaju maskotką League of Legends. Ogromna popularność Lux sprawia, że również o niej pojawiają się przeróżne dyskusje i wielu graczy uważa, że szczerze nienawidzi tej postaci.

Niestety, wielkie sukcesy ze strony projektantów często spotykają się z ostrą krytyką ze strony graczy. Pomijając zespół zajmujący się balansem gry czy ludzi odpowiedzialnych za skórki, to projektanci wspomnianych bohaterów wykonali swoją pracę na najwyższym poziomie – stworzyli tych, którzy już zawsze będą rozpoznawalni i popularni.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej