w

Dlaczego tak naprawdę ultimate skin do Seraphine z LoLa został podzielony na trzy części?

Riot Games

Seraphine z trzema skinami w jednej superskórce, co na to gracze i deweloper?


Riot Games spróbowało czegoś całkowicie nowego, aż dwa razy przy jednej postaci, która jeszcze nie została wydana. Na reakcję społeczności długo nie musieliśmy czekać, a wiele osób już zaczęło kpić z deweloperów, twierdząc, że ich postacie również posiadają skiny ultimate. Dlaczego zdecydowano się na rozdzielenie form Seraphin i co z przyszłymi superskórkami?

Optymalizacja i komfort

Rioterka odpowiedzialna za wydawanie dodatków kosmetycznych do bohaterów League of Legends, postanowiła wypowiedzieć się na temat superskórek. Według niej już nigdy więcej nie zobaczymy podobnej zawartości do Elementalist Lux, a przyszłe podobne projekty będą musiały być nieco mniej złożone.

ZOBACZ – Opis Patcha 10.21 w League of Legends. “Lekka aktualizacja” osłabia dżunglerów oraz Samirę

Wszystko to ze względu na optymalizację, spadki FPSów lub nawet całkowite zawieszenia, które mogą powodować w grze.

Chociaż stworzenie jednej skórki, takiej jak Lux, nie zepsuło wrażeń z gry, kilka zdecydowanie by mogło. Ponieważ stale rozbudowujemy skórki i bohaterów, musimy zapewnić graczom niezawodne działanie gry.

Nie oznacza to, że chcemy obniżyć jakoś, oznacza to, że staramy się świadomie tworzyć funkcje i skórki.

Projektantka podała również przykład, gdzie połączenie tak złożonych elementów może doprowadzić do złego działa gry na urządzeniach o słabszej specyfikacji ze względu na zużywaną przez nie pamięć.

Aby utrzymać pamięć w rozsądnym rozmiarze, musimy ograniczyć funkcje każdej formy (podobnie jak w przypadku GG: MF, która miała nawet większy limit zużywanej pamięci, niż nasz obecny standard). Chcemy przełamać oczekiwania, że JEDYNĄ specjalną funkcją, jaką może przynieść superskórka, jest zmiana formy w grze, ponieważ w rzeczywistości mamy dużo więcej swobody, aby dodać coś innego do każdej postaci.

Co ciekawe padły również bardzo ważne słowa, które pokazują, że już nigdy więcej nie otrzymamy takich superskórek, jakich znamy.

Zmieniamy znaczenie superskórki, ponieważ to, co stworzyliśmy w przeszłości, jest niezrównoważone. K/DA Seraphine również nie jest nowym celem dla superskórek. Chcemy zobaczyć, jakie nowe rzeczy możemy zaoferować i jakie historie bohaterów możemy ulepszyć, tworząc skórki na tym poziomie.

Pomimo tego, iż takie wyjaśnienie wydaje się mieć sens, a obecnie League of Legends słynie ze swoich bardzo niskich wymagań sprzętowych, gracze nie przejęli się tłumaczeniem Rioterki. Jedni próbują zepsuć grę poprzez użycie wszystkich superskórek w jednej grze, inni natomiast zaczęli tworzyć swoje własne.

Stwórz własnego ultimate

Jak wiemy, nowy ultimate do Seraphine, będzie składać się tak naprawdę z trzech oddzielnych skinów. Po zakupie za 3250 RP użytkownicy otrzymają misje, po których wykonaniu odblokują następną formę, dostępną do wybrania w champion select. Spore grono fanów uważa, że tak naprawdę nie jest to wcale superskórka, a próba wciśnięcia graczom trzech oddzielnych skinów. Potwierdzać mają to słowa pracownika, który wie, że kupujący skłaniają się zazwyczaj ku jednej formie i nie zmieniają jej zbyt często.

ZOBACZ – Prezentacja 6 nowych skórek w LoLu – K/DA ALL OUT Ahri, Akali, Evelynn, Kai’Sa, Seraphine

Dlatego społeczność wpadła na pomysł, aby z trzech dostępnych w sprzedaży skórek, stworzyć jednego ultimate. Pomysłodawca zauważył, że Nocturne również posiada superskórkę. Wystarczy zakupić skina Eternum (1820 RP), Elderwood (1350 RP) i Ravager (520 RP) i zmieniać je w oknie wyboru bohatera.

Jeden z komentujących stwierdził nawet, że ten „ultimate” jest o wiele lepszy od Seraphine, ponieważ nie trzeba wykonywać żadnych misji, aby przejść na wyższy poziom formy.

W temacie padł również przykład  Kayna, który kosztuje 6300 Niebieskiej Esencji i również ma trzy formy, które dowolnie możemy zmienić w grze.

Kayn, to ultimate, którego możemy kupić za Niebieską Esencję.

Wygląda na to, że pomimo tego, iż słowa Rioterki mogą mieć sens i deweloperzy nie chcą, aby optymalizacja League of Legends uległa zmianie na gorsze, gracze nie są przekonani do nowej superskórki, która już niedługo trafi na oficjalne serwery.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends