w

Dlaczego ten dobry przedmiot w LoLu został nagle zapomniany? Co go wyparło?

Riot Games

Przedmiot, który zdaniem graczy LoLa niesłusznie przestał być budowany na magach.


W aktualizacji 10.23 do League of Legends trafiły nowe przedmioty, a część starych została usunięta lub przerobiona. Wraz z nimi zwiększyła się różnorodność i teraz bohaterowie są w stanie wybrać większą liczbą ścieżek rozwoju.

Okazało się jednak, że większość championów buduje w każdym meczu praktycznie takie same przedmioty, a te „lepsze” wyparły inne. Jednym z nich jest Chemtech Putrifier, który stracił na popularności na rzecz Morellonomicon.

Chemtech Putrifier w LoLu

Jedną z podstawowych mechanik w League jest leczenie. Wielu bohaterów posiada umiejętności, które im to umożliwiają lub zwyczajnie kupują przedmioty pozwalające na kradzież życia. Wcześniej, aby kontrować siłę przywracania Punktów Zdrowia, gracze mogli zbudować Executioniera lub Morello. Teraz nieco poszerzono wybór i dodano kilka nowych itemów. Między innymi na magów możemy zbudować Morellonomicon lub zapomniany Chemtech Putrifier.

ZOBACZ – Ile Dis zarobił na wczorajszym streamie? Czy będzie jeszcze streamował na Twitchu i co planuje dalej?

Jak wyglądają ich statystyki?

Chemtech Putrifier

  • 50 AP
  • 15 Przyśpieszenia Umiejętności
  • 100% Bazowej Regeneracji Many
  • Unikalne Bierne – Gnijąca Toksyna: Zadawanie wrogim bohaterom obrażeń magicznych nakłada na nich Głębokie Rany o wartości 40% na 2 sek. Unieruchomienie bohaterów nakłada na nich Głębokie Rany o wartości 60%

Morellonomicon

  • 70 AP
  • 250 Punktów Zdrowia
  • Unikalne Bierne – Choroba: Zadawanie wrogim bohaterom obrażeń magicznych nakłada na nich Głębokie Rany o wartości 40% na 2 sek. Jeśli cel ma mniej niż 50% zdrowia, wartość Głębokich Ran zwiększa się do 60%.

Jak możemy zauważyć oba te przedmioty posiadają antyheala, ale działającego nieco inaczej. Żeby Morello rozkręciło się i uzyskało 60% Głębokich Ran, przeciwnik musi mieć poniżej 50% HP, a z Chemtechem potrzebny jest jedynie CCek, którego posiada praktycznie każdy mag.

Dodatkowo, chociaż nie oferuje 250 HP i posiada 20 AP mniej, kosztuje o 200 sztuk złota mniej i daje 15 punktów Przyśpieszenia Umiejętności. Oznacza to, że jeżeli bazujemy na szybkim czasie odnowienia umiejętności i gramy bohaterem z CCkami jak Lux, Syndra, Morgana, Vel’Koz, Zyra, Brand i nie tylko, warto jest go przetestować.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends