w

Dlaczego Veigar w nowym sezonie LoLa stał się praktycznie bezużyteczny? Jest coraz gorzej

Veigar nie może odnaleźć się po przedsezonowej aktualizacji. Co jest tego przyczyną?

Reklama


W przedsezonowej aktualizacji buildy wielu bohaterów uległy zmianom. Ich niezbędne przedmioty zostały zastąpione innymi, a większość postaci już odnalazła się w nowym sklepie.

Sytuacja Veigara wygląda jednak nieco gorzej – mimo że od patcha wprowadzającego nowe itemy minęło już trochę czasu, bohater dalej nie radzi sobie najlepiej. Dlaczego champion jest w tak słabej sytuacji?

Fatalna sytuacja Veigara

Przed wprowadzeniem mitycznych przedmiotów oraz reszty zmian powiązanych z nowym sklepem wielu bohaterów posiadało co najmniej jeden sprawdzony build, z którym radziło sobie na Summoner’s Rift w swoim przypadku najlepiej. Niezależnie od tego Riot starał się utrzymać balans i zapewnić graczom to, że niezależnie kim grają, nie będzie to złe doświadczenie.

Podczas przedsezonowej aktualizacji twórcy dali sobie trochę czasu, aby wyeliminować zamieszanie powiązane z nowymi przedmiotami. Wiele postaci musiało znaleźć dla siebie kompletnie nową ścieżkę w ich buildach. Użytkownik elfiiik zwraca uwagę, że Katarina otrzymała rekompensatę za usunięcie jej kluczowego przedmiotu. W przypadku Veigara nie miało to miejsca, a jego statystyki dobrze odzwierciedlają jego sytuację.

Reklama
Statystyki Veigara z rang Diament+ – lolalytics.com/lol/veigar/

Jakie buildy preferował bohater i dlaczego gracze nie mogą z nich już korzystać?

Glacial Augment

Riot w aktualizacji 10.23 zdecydował, aby usunąć Hextech GLP-800, co sprawia, że runa Glacial Augment jest już praktycznie bezużyteczna.

ZOBACZ – Gracze wyjaśnili, dlaczego poradniki z LoLa często kompletnie nic nie dają

GLP-800 + Electrocute

Ten build również nie jest już dostępny z powodu usunięcia wspomnianego przedmiotu. Opierał się na rushowaniu go, a następnie wykorzystaniu jego zdolności razem z Q i W/R, aby aktywować Electrocute. Drugim przedmiotem był przeważnie Rabadon, dzięki czemu bohater posiadał około 600 AP w 20-22 minucie. Cena Rabadon’s Deathcap nieznacznie wzrosła z 3600 do 3800, a bonus AP jest o 5% mniejszy (35% zmienione na 40%). Everfrost, który mógłby zostać porównany do GLP, jest droższy o 600 golda i znacznie trudniejszy w użyciu. 

Reklama

ZOBACZ – Skórka Star Guardian Ahri doczekała się poprawek. Co dokładnie zmienił Riot?

Luden’s Echo

Ten build jest praktycznie jedynym, co zostało graczom Veigara. Luden’s Tempest jest droższe o tylko 200 golda, co nie jest aż tak dużą przeszkodą. Problem zaczyna się w momencie wyboru kolejnego itemu. Rabadon posiada wspomniane już wyżej problemy, które sprawiają, że nie jest najlepszym pomysłem. Co pozostaje graczom? Seraph’s Embrace, który pozwala nie odstawać w środkowych fazach gry dzięki ilości AP, jaką gwarantuje. Przedmiot ten wymaga jednak nieco czasu, aby faktycznie był opłacalny, nie daje już tarczy, a oferowana przez niego mana nie jest aż tak potrzebna. Inne opcje, które rozważał elfiiik, to Horizon Focus, który jednak kosztuje za dużo, Banshee’s Veil/Zhonya’s Hourglass (oba przedmioty są defensywne) czy Void Staff, który był świetnym wyborem po Rabadonie, jednak prawie zawsze będzie bezużyteczny jako drugi item.

Podsumowując sytuację bohatera, można stwierdzić jedno. Podobnie jak Katarina powinien otrzymać rekompensatę za utratę jego najważniejszych przedmiotów. Twórcy prawdopodobnie prędzej czy później zareagują na problem Veigara, jednak do tego czasu dalej będzie pomijany przez graczy.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends