w

Dość zaskakujący powód, dla którego Riot używa pełnego imienia i nazwiska Renaty Glasc

Reklama

Jaki jest powód dodania przez Riot pełnego nazwiska do LoLa?

Reklama

Kilka dni temu na oficjalnych serwerach League of Legends pojawiła się Renata Glasc. Jest to już druga wydana w tym roku bohatera i z pewnością bardziej kontrowersyjna od swojej poprzedniczki. Tym razem nie chodzi jednak o jej umiejętności.

Z jakiegoś powodu posiada ona w nazwie swoje nazwisko, co raczej nie jest często spotykanie w produkcji Riotu. Wszystko natomiast zostało przemyślane i jest związane z fabułą postaci.

Renata Glasc, a nie Renata

W LoLu jest już prawie 160 postaci i żadna do tej pory nie została nazwa z imienia i nazwiska. Zazwyczaj drugi człon nazwy jest ukryty, a w grze podaje się tylko imię. Tak jest na przykład u Irelii Lito, Jarvana Lightshielda IV, Annie Hastur czy też Sony Buvelle. Są także te wzięte od nazwiska, jak Sarah Fortune – Miss Fortune lub Emilia LeBlanc.

Tym razem jednak deweloperzy zdecydowali, że w oficjalnej nazwie championa Renata będzie miała także nazwisko. Z jakiego powodu?

Reklama

Okazuje się, że jest to całkowicie uzasadnione i nawiązuje do jej historii. Renata Glasc jest przedsiębiorczą, bardzo bogatą i znaną w Zaun kobietą. Oto jak opisywana jest przez projektanta Reav3:

Nigdy nie będzie miała dosyć. Gdy Renata osiąga swój cel, zawsze znajduje sobie kolejny, jeszcze bardziej ambitny. Może wyśle w kosmos samochód albo coś takiego. Mi osobiście kojarzy się z kapitalistycznym podejściem, polegającym na stałej ekspansji i permanentnym niezadowoleniu z zysku, który nigdy nie jest wystarczająco wysoki — trzeba generować wciąż więcej i więcej, całe strumienie kasy — taka właśnie jest Renata. Jest bezdenną otchłanią ambicji i chciwości. Mogę wyobrazić sobie, że mówi: „No dobrze. Może wreszcie przyszedł czas, żeby zatrudnić najemników i przejąć Noxus. Chyba to dobry moment?”.

Jak możemy wyczytać, wspomina on o wysłaniu w kosmos samochodu, a to pasuje do Elona Muska, który wystrzelił swoją Teslę w kosmos w 2018 roku. Jaki to jednak ma związek z imieniem Renaty? Deweloperzy uznali, że pełne imię i nazwisko będzie świetnie podkreślać, że jest człowiekiem biznesu z wieloma miliardami na koncie. Tak dzieje się w prawdziwym życiu i znamy Elona Muska, a nie Elona, jak i Billa Gatesa, a nie Billa, a także Jeffa Bezosa, a nie Jeffa.

Powód wydaje się być błahostką w oczach części komentujących wpis na Reddicie. Twierdzą oni, że zmuszanie komentatorów, tworzenie całej treści w grze, jak i historii, jest bezcelowe, ponieważ nikt i tak nie będzie mówił Renata Glasc, a po prostu Renata.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends