Dyskusja o Willumpa – dlaczego Riot pomija towarzyszy w nazwach bohaterów LoLa?
Gracze zastanawiają się, dlaczego Willump jest wyróżniony na tle innych postaci towarzyszących championom z League of Legends.
Jak powszechnie wiadomo, wśród bohaterów LoLa znaleźć można sporo takich, którzy nie występują w pojedynkę, ale mają jakiegoś towarzysza. Kompanem w walce może być zarówno zwierzak (dobrym przykładem będzie Skaarl, jaszczurka Kleda), magiczna istota (Pix, który pomaga Lulu) czy nawet pluszowy miś, czyli znany wszystkim Tibbers.
Tego typu przykładów jest znacznie więcej i każdy bez problemu wymieni choć jednego championa, który ma jakiegoś pomocnika.
Jednak z jakiegoś powodu Riot pomija większość z nich w nazwach postaci. Wyjątkiem jest tutaj Nunu i Willump. Temat ten sprawił, że wśród społeczności rozpoczęła się pewna dyskusja.
Willump, Skaarl, Valor i nie tylko
Jeden z graczy zapytał fanów League of Legends, dlaczego Riot faworyzuje Willumpa, mimo że jest on towarzyszem tak samo jak jaszczurka Kleda czy orzeł Quinn.
Dlaczego Kled w grze nie nazywa się Kled i Skaarl, skoro ta dwójka jest podobna do Nunu i Willumpa? Trochę to dziwne, ponieważ zarówno pierwsza, jak i druga postać są tak naprawdę duetem.
Komentujący zaczęli zastanawiać się nad tym tematem i zauważyli, że tego typu par jest znacznie więcej. Czemu więc Riot faworyzuje tylko Willumpa?
Jeden z fanów próbował to rozgryźć i uznał, że być może chodzi o to, że Yeti jest widoczny w grze przez cały mecz – nie pojawia się na jakiś czas, jak np. Tibbers czy Daisy. Jaszczurka Kleda również potrafi się wystraszyć i opuścić bohatera na polu walki.
Argument ten dość łatwo obalić, ponieważ w grze obecna jest Sejuani ze swoim dzikiem, który nazywa się Bristle. On również jest obecny na mapie przez cały mecz, więc idąc tym tokiem rozumowania – postać powinna być podpisana jako Sejuani i Bristle.
Niektórzy zauważyli także, że pominięcie Willumpa mogłoby być mylące dla wielu początkujących fanów League of Legends – sporo z nich może myśleć, że Nunu to imię Yeti, a nie małego chłopca, który mu towarzyszy.
Taka argumentacja wydaje się bardzo rozsądna. Nie da się ukryć, że Nunu jako postać jest stosunkowo niewielki i wydawać by się mogło, że to głownie jego przyjaciel ma wpływ na rozgrywkę.
Ciekawostką jest to, że w przeszłości inne duo – Quinn i Valor – było podpisane w grze jako właśnie dwójka postaci. Wszystko zmieniło się po tym, jak Riot zdecydował się na rework wspomnianego duetu – Quinn przestała znikać z mapy, a gracz nie sterował już Valorem po użyciu superumiejętności. Wielu graczy uważa, że zmiana ta nie wyszła postaci na dobre i przez rework cały koncept bohatera mocno stracił w oczach fanów – Kilka lat po reworku Quinn fani bohaterki dalej proszą o przywrócenie starego ulta. Dlaczego?.
Temat postaci towarzyszących championom na Summoner’s Rift wydaje się bardzo ciekawy. Riot podczas projektowania postaci wykorzystał wiele interesujących motywów. Aktualnie w grze znajduje się Kindred – czyli owca i wilk, Aphelios, któremu towarzyszy siostra (i to właśnie ją słychać podczas rozgrywki), Annie i Ivern z towarzyszami przywoływanymi podczas ulta czy właśnie Nunu, Kled i Sejuani, których kompani pełnią rolę wierzchowca.