w

Dżungler znanego zespołu FunPlus Phoenix z LoLa zawieszony za ustawianie meczów

Młody gracz został zawieszony za rzekome ustawienia meczów w League of Legends.


Prawdopodobnie wszyscy fani sceny e-sportowej League of Legends znają drużynę FunPlus Phoenix – Mistrzów Świata z 2019 roku.

Teraz zmaga się ona z małymi problemami w składzie, albowiem gracz Zhou „Bo” Yang-Bo został oskarżony o ustawianie meczów.

Ustawianie gier w LoLu

Wpływanie na wynik spotkań w rozgrywkach turniejowych jest zabronione i surowo karane. Dodatkowo, nawet jeżeli kara minie, i tak często taki zawodnik nie ma szans na powrót do e-sportu, albowiem żadna z drużyn nie chce z nim współpracować. Teraz stało się tak z młodym talentem Zhou „Bo” Yang-Bo, który od niedawna gra w chińskiej drużynie FunPlus Phoenix.

ZOBACZ – Dlaczego profesjonalni gracze LoLa zdecydowanie częściej wybierają niebieską stronę?

Chociaż oficjalnie powitany został miesiąc temu – 22 stycznia – właśnie go zawieszono i nie może uczestniczyć w rozgrywkach. Oficjalnie poinformowano o tym na profilu drużyny kilka godzin temu.

Przetłumaczone automatycznie z języka chińskiego

Jak możemy wyczytać, ustawianie spotkań miało miejsce w 2020 roku podczas LDL (druga liga w chinach). Gracz sam się przyznał do tego procederu i zostało wszczęte w tej sprawie śledztwo. Na ten moment nie wiadomo, jak zostanie ukarany i czy władze drużyny rozwiążą z nim kontrakt. Wiemy natomiast, że w najbliższych meczach zastąpi go dwudziestoletni Gao „Tian” Tian-Liang.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends