w

Jedyna z 17 oryginalnie wydanych postaci w 2009 roku, która nie przeszła reworku

11 lat temu wydano w sumie 17 różnych postaci do League of Legends, które nazywane są tymi oryginalnymi.


11 lat po wypuszczeniu League of Legends Riot zmienił praktycznie wszystkich bohaterów. Jedni przechodzili swoje reworki dobre sześć razy, innych studio praktycznie w ogóle nie ruszało. Przypomnijmy listę tych bohaterów, którzy wyszli w 2009 roku:

Alistar, Annie, Ashe, Fiddlesticks, Jax, Kayle, Master Yi, Morgana, Nunu, Ryze, Sion, Sivir, Soraka, Teemo, Tristana,Twisted Fate i Warwick.

Okazuje się, że w sumie bez reworków uchowała się tylko jedna postać. Zmieniano ją tylko powierzchownie, ale bez większych przeróbek. Jest też druga, ale oficjalnie jednak dostała małego „remade” – o co z tym chodzi?

Postać, która od 11 lat jest praktycznie niezmieniona

Tą postacią jest… Teemo. Bohater dwukrotnie przeszedł zmiany, natomiast Riot nigdy nie zdecydował się na pełny rework, a wprowadzał jedynie lekkie poprawki. Pierwsze odświeżenie dotyczyło samych tekstur i miało miejsce w 2015 roku.

Chodziło wówczas o dopasowanie bohatera do odświeżonego LoLa, dlatego postanowiono ulepszyć jego grafikę. Poprawki nie zmieniały jego wyglądu ani niczego nie dodawały, szczegóły również pozostały nienaruszone, a więc nazwanie tego typu poprawki wszelkiego rodzaju remakiem byłoby sporym błędem.

Na większe zmiany Teemo czekał do 2018 roku, kiedy to deweloperzy postanowili ulepszyć efekty wizualne jego umiejętności. Podobnie, jak 3 lata wcześniej, i tym razem Riot odświeżył je na każdym skinie (umiejętność pasywna + ultimate).

Dzisiaj jest to tak naprawdę jedyna postać, która uchowała się bez pełnego reworku. Przypomnijmy, że Riot planował większy update tego bohatera, o którym mowa w tym artykule, ale finalnie się z tego wycofano. Teemo pierwotnie posiadał także nieco inne skille, ale Riot dość szybko je zmienił. Trudno nawet zorientować się, ile czasu minęło od jego oficjalnej premiery do czasu pierwszych zmian wprowadzonych jeszcze w 2009 roku.

Podobną drogę do Teemo przeszedł Jax i mógłby się tutaj znaleźć, natomiast mało kto pamięta, że w 2012 roku wprowadzono do niego coś, co oficjalnie jest podpisane jako „Remade”.

W aktualizacji oznaczonej jako V1.0.0.132 zmieniono jego umiejętność pasywną, tworząc ją ze starej umiejętności specjalnej, a to już według wielu graczy można uznać za namiastkę reworku. Oprócz tego zmieniono wtedy statystyki praktycznie każdej umiejętności.

Mimo to warto przytoczyć tutaj również jego historię. 2014 rok to dla Jaxa ulepszenie tekstur na wszystkich wówczas dostępnych skinach. Ponownie aktualizacja nie dotyczyła zmian wyglądu czy mniejszych elementów, a zwyczajne odświeżenie samej postaci i nadania jej bardziej „nowoczesnego” stylu.

Następnie wzięto się za aktualizację efektów wizualnych jego umiejętności. Tutaj poprawki były już mocno zauważalnie, bowiem praktycznie całkowicie zmieniły się animacje wszystkich umiejętności wraz z autoatakami bohatera. Gdyby przymknąć oko na aktualizację pasywki w 2012 roku, to i on mógłby stanąć obok Teemo.

Czy te dwie postacie kiedyś doczekają się pełnego reworku? Mimo że do tej pory obydwoma bohaterami gra wiele osób i wydawać by się mogło, że nikt nie oczekuje pełnych zmian żadnego z nich, a przynajmniej nie tak bardzo jak w przypadku Udyra czy Shyvany, to prędzej czy później przyjdzie pora i na nich. Nie od dziś wiadomo, że twórcy starają się odświeżać grę na bieżąco, a, jako że są to jedne z najstarszych postaci, ich pełen rework w przyszłości nie powinien nikogo zdziwić.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends