w

Dżungler z LoLa otrzymał karę finansową za wzięcie Ignite zamiast Smite podczas jednego z meczów

Riot Games

Brak pensji za przypadkowe wzięcie ignite? Chińska drużyna zaskakuje świat.


Każdemu graczowi zdarzają się wpadki. Niektórzy wybiorą nie tę postać, którą chcieli, inni nie zdążą zmienić swoich run. Jeszcze kolejni biorą nie ten czar przywoływacza, który powinni.

Jeżeli zastanawialiście się jakie kary mogą otrzymać profesjonalni gracze, to okazuje się, że bardzo duże. Znana chińska drużyna eStar postanowiła nie wypłacać miesięcznej pensji dżunglerowi, za przypadkowe wzięcie ignite zamiast smite.

Duża kara za mały błąd

Podczas LPL (Chińska wersja LEC) w jednym z meczów eStar przeciwko Bilibili Gaming wydarzył się niespodziewany zwrot akcji. Okazało się, że Yan Yang-Wei grający Gravesem nie wziął porażenia, a zamiast tego posiadał podpalenie. Gracz zorientował się jednak na tyle późno, że nie miał już opcji zmiany.

ZOBACZ – Riot po raz kolejny cenzuruje LoLa? Zaskakująca zmiana nazw skinów z serii Mafia na Crime City

Dzień później, w oficjalnym oświadczeniu władze drużyny poinformowały o pouczeniu trenerów, którzy nie dopilnowali gracza oraz ucięciu miesięcznej pensji graczowi. Ile to dokładnie pieniędzy? tego niestety nie wiadomo. Można się jednak domyślać, że nie były to małe pieniądze.

Opublikowano również film, w którym pokazana jest reakcja zespołu na brak smite. Wielu graczy chwali świetną współpracę i próby poradzenia sobie z niedogodnymi warunkami i wygrania gry pomimo przeciwności losu.

Być może widząc krytykę skierowaną przez fanów w drużynę eStar, władze wycofają się z decyzji i zapłacą profesjonalnemu zawodnikowi. Z każdą godziną pod oświadczeniem pojawia się mnóstwo negatywnych komentarzy.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends