w

Riot po raz kolejny cenzuruje LoLa? Zaskakująca zmiana nazw skinów z serii Mafia na Crime City

Riot Games

Riot zmienił nazwy starych skórek, a gracze upatrują w tym kolejną „cenzurę”


Aktualizacje PBE zazwyczaj nie zawierają szczególnych zmian, tym razem jednak faktycznie nowy patch przykuł uwagę graczy. I to nie ze względu na nowe Chroma do medycznych skórek oraz tych z serii Pool Party.

Riot z jakiegoś powodu postanowił zaktualizować skórki dodane jeszcze w 2013 roku. Skąd taka decyzja i co się dokładnie zmieniło?

Nowa nazwa starej serii

Jak pisaliśmy prawie trzy tygodnie temu, na oficjalnych serwerach podmieniono Splash Arty Evelynn, a Graves po raz kolejny stracił cygaro (pomimo tego, iż oboje do tej pory ukazani są w starej wersji w miniaturkach bohaterów w kolekcji).

Tym razem „łagodzenie” gry dotknęło klasyczną i znaną od ponad 7 lat kolekcję skórek Mafia do: Twitcha, Jinx, Miss Fortune i Gravesa.

ZOBACZ – Za co Tyler1 został wyrzucony przez Riot Games z programu partnerskiego League of Legends?

Jak będą wyglądały nowe nazwy?

  • Gangster Twitch zmieniony na Crime City Twitch
  • Mafia Jinx zmieniony na Crime City Jinx
  • Mafia Graves zmieniony na Crime City Graves
  • Mafia Miss Fortune zmieniony na Crime City Miss Fortune

Riot wcześnie potwierdził, że rzeczywiście musi w pewien sposób dostosować się do panujących zasad w kwestii wydawania gier. To dlatego niektóre postacie w wersji Wild Rift są bardziej zakryte. Tutaj jednak nie mówimy nawet o cygarze, które mogłoby się w jakiś sposób kojarzyć z uzależnieniem.

Tutaj to po prostu nazwy skórek, które straciły swoją pierwotną nazwę „Mafia” i stały się „Crime City”. Zmieniono także „Gangstera” Twitcha. Pytanie, czy mówimy tutaj rzeczywiście o łagodzeniu i usuwaniu z LoLa wszystkich elementów, jakie mogłyby być źle kojarzone?

Na temat zmian jest kilka teorii. Część społeczności uważa, że to zwiastun nowych skórek, kolejna grupa podejrzewa, że to wina sklepu Google Play, który ma bardzo rygorystyczne zasady co do swoich produktów, a Riot nie chce, aby nowa gra mobilna Wild Rift została usunięta lub zablokowana w Azji – na ten moment deweloperzy niczego nie potwierdzili, ani niczemu nie zaprzeczyli w tym temacie.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends