w

Emotki w League of Legends zrobiły się za duże. Riot informuje, że będzie je naprawiał

Gracze zauważyli, że emotki z LoLa na serwerze testowym zmieniły swoją wielkość.


Emotki w League of Legends to dodatek, który ma wielu fanów. Niejedna osoba je kolekcjonuje i często z dumą prezentuje te najrzadsze okazy. O ile są uroczym czy zabawnym dodatkiem do gry, to nie powinny utrudniać rozgrywki i ograniczać widoczności. Gracze zauważyli, że po aktualizacji emotki stały się większe i zaczęły przez to przeszkadzać.

Emotki są teraz zbyt duże

Jeden z graczy postanowił stworzyć przykład, który pokazuje, jak dużo zasłaniają aktualne emotki. Jak widać na poniższym screenie – emotka z Volibearem zakrywa w całości kukłę treningową.

Bez wcześniejszego powiadomienia emotki stały się znacznie większe. W grze nie ma żadnego suwaka, dzięki któremu można byłoby je pomniejszyć. Taki rozmiar sprawia, że mogą zakrywać kluczowe informacje. Emotka może nawet ukryć niektórych bohaterów (dałem przykład na kukle treningowej).

ZOBACZ – Riot uważa, że Aurelion Sol wymaga kompletnego reworku umiejętności. On będzie następny?

Riot wypowiedział się w tej kwestii i potwierdził, że nie było to zamierzone. Emotki miały zostać powiększone tylko na rozdzielczości 4K, gdzie w porównaniu do rozmiaru całego pola walki okazały się zdecydowanie zbyt małe.

Możemy potwierdzić, że to błąd. Chcemy zachować je większe jedynie na rozdzielczości 4k. Pracujemy nad poprawką i chcemy upewnić się, że nie są zbyt duże na którejkolwiek z rozdzielczości.

Poprawka błędu ma wejść do gry najszybciej jak to możliwe. Oczywiście istnieje możliwość wyłączenia emotek, jeśli ktoś uważa, że są zbędnym elementem i nie chce ich widzieć w czasie rozgrywki.