w

Exploit w LoLu, który pozwala na granie rankedów, bez wpływu naposiadaną rangę

Reklama

Bug, który pozwala na uniknięcie konsekwencji porażki w meczu rankingowym. Co o nim wiadomo?


League of Legends ma ostatnio sporo problemów, o których z pewnością wie zdecydowana większość fanów produkcji Riotu. Jeden z nich dotyczył indywidualnej kolejki, do której mogły dołączać wybrane konta, co pozwalało na ustawianie zespołów. W efekcie zdobywanie LP odbywało się bez większego wkładu, kiedy wrogi team składał się z bohaterów, którymi nikt nie kierował (Spryciarz z LoLa pokazał, że da się wbijać ranking, grając z dziewięcioma nieistniejącymi graczami).

Teraz okazuje się, że możliwe jest również granie rankedów, które w żaden sposób nie wpłyną na rangę. O co dokładnie chodzi i jakimi informacjami podzielił się gracz, któremu udało się odkryć dziurę w systemie Riotu?

Rankedy bez spadku i przyrostu LP

Reklama

Wielu fanów gra rozgrywki rankingowe, aby osiągnąć pewną dywizję, która jest jednym z wyznaczników tego, na jakim poziomie gra dany gracz. Okazuje się jednak, że można wejść do kolejki rankingowej i rozegrać mecz, który nie będzie miał wpływu na aktualną rangę, co pokazał jeden z użytkowników – Hawolt.

Autor wpisu podzielił się kilkoma cennymi informacjami, które rzucają nieco światła na jego odkrycie. Wykorzystana przez niego luka pozwala zniwelować zmiany LP wyłącznie na jego koncie, więc w przypadku wszystkich innych graczy punkty ligowe zostaną odpowiednio dodane lub odjęte w zależności od wyniku meczu. Ma to jednak drugą stronę medalu – konta, które nie tracą i zyskują LP, można praktycznie w nieskończoność wykorzystywać do wintrade’owania, czyli podstawiania się przeciwnemu zespołowi, co znacząco zwiększa jego szanse na zwycięstwo.

Reklama

Decyzja o tym, czy exploit zostanie wykorzystany, musi zostać podjęta jeszcze przed rozpoczęciem meczu. Nie można więc uniknąć w ten sposób konsekwencji dopiero w sytuacji, kiedy wynik rozgrywki jest przesądzony.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends