w

Faey z może być nowym bohaterem LoLa? Kim jest i dlaczego właśnie ona?

Nowa bohaterka League of Legends ujawniona w opowiadaniu „Łuk i Kunai”?


Fani zauważyli, że bohaterka najnowszego opowiadania od Riotu bardzo dobrze pasuje do zapowiedzi twórców na temat kolejnej postaci w LoLu.

Faey nową bohaterką League of Legends?

Nowe opowiadanie od Riot Games – Łuk i Kunai – to świetna sprawa dla fanów lore League of Legends, a szczególnie dla wielbicieli Ionii. Kto jeszcze nie czytał, może nadrobić je np. tutaj. Spotkać tam można wątek zdrady Zeda, dzieciństwo Akali, jej relacje z matką czy wiele opisów związanych z magią i łączeniem świata duchowego z materialnym.

Już pierwsze zdania pokazują, że główną bohaterką będzie niejaka Faey, która pojawia się w historii, mając 12 lat. Dziewczynka jest autorytetem wśród innych dzieci, a starsi mają co do niej duże oczekiwania. Jest 3 lata starsza od Akali.

Oczywiście nie będzie tutaj streszczenia tego, co dzieje się dalej.

Ciekawe jest to, że część graczy zaczęła tworzyć teorie o tym, że wspomniana Faey będzie nową bohaterką League of Legends.

ZOBACZ – Bohaterowie League of Legends przeniesieni na realistyczne fanarty

Od jakiegoś czasu fani snują teorie o nowej postaci, bazując na tajemniczych zapowiedziach Rioterów. Przypomnijmy, że w jednym z oficjalnych filmów od twórców zaznaczono, że nowy bohater będzie powiązany z lore, nie chciał umrzeć (uciekł śmierci lub powrócił do żywych), będzie powiązany z Ionią (patrząc po załączonej grafice) oraz najprawdopodobniej będzie junglerem.

Sprawiło to, że powstały takie teorie, jak powrót zmarłego brata Yasuo. Pisaliśmy o tym jakiś czas temu: Yone (brat Yasuo) będzie nowym bohaterem w LoLu? Gracze mają śmiałą teorię.

Jeden z graczy zauważył wiele pasujących elementów do zapowiedzi Rioterów w nowym opowiadani „Łuk i Kunai”. Oczywiście dotyczą one wspomnianej wcześniej Faey:

  • bohaterka pochodzi z Ionii,
  • mogłaby być junglerem (posługuje się łukiem, od dziecka zaznajomiona z polowaniem i poruszaniem się po lesie),
  • straciła nogę (brak spoilerów, odsyłamy do opowiadania) – co mogłoby być fajnym połączeniem np. z Zaun, gdzie mogliby jej stworzyć mechaniczną protezę,
  • ma powiązanie z Akali, dziewczyny znają się od dzieciństwa, więc jest to postać związana z lore istniejących championów. Do tego relacje bohaterek są dość napięte przez zachowanie matki Akali,
  • historia Faey jest bardzo rozbudowana jak na opowiadanie o postaci niebędącej bohaterem LoLa,
  • nie lubi Shena (kolejne powiązane z innymi bohaterami).

Autor teorii, że Faey to nowa bohaterka, zaznaczył również, że postać ma krótkie, chwytliwe imię oraz stworzono jej wizerunek (jako grafikę do opowiadania).

Wygląd Faey z najnowszego opowiadania Riotu

Teoria spodobała się wielu graczom. Uważają oni, że bohaterka naprawdę dobrze pasuje do opisu Rioterów z ich ostatniego filmu. Inni podchodzą do wszystkiego dość sceptycznie, twierdząc, że całe opowiadanie nie musi nic oznaczać, a rozbudowanych postaci nie było wcale tak mało. Dodatkowo poprzednie opowiadania również miały załączone grafiki, a nie każdy bohater trafiał z nich do gry.

Zainteresowanych teoriami odsyłamy także do artykułu: Nowy bohater League of Legends będzie członkiem Noxian Trifarix?.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends